Rezultate te kerkimit per termin: +Propozim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.103Z

Një propozim i sinqertë i PD

Nga Mero Baze   Partia Demokratike ka bërë publike më në fund me sinqeritet, shqetësimin e saj kryesor për reformën, që është shmangia e ndërkombëtarëve nga procesi i kontrollit dhe seleksionimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Propozimi i fundit zyrtar i Partisë Demokratike,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.107Z

Grevistet propozim i ri per krizen

Gjate protestes se paralajmeruar te mbeshtetesve te deputeteve ka ardhur nga brenda greves nje propozim i ri per zgjidhjen e krizes. Komisionet e administrimit te votes te perbehen vetem nga eksperte dhe specialiste. Sipas Dritan Priftit nese edhe kjo kerkese rrezohet, LSI do te ndahet perfundimisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.550Z

Presidenti, miratohen në parim propozim-amendamentet Kushtetuese

PRISHTINË Komisioni për Amendimin e Kushtetutës të Republikës së Kosovës, ka miratuar sot në parim propozim-amendamentet kushtetuese, të cilat mundësojnë zgjedhjen e drejtpërdrejtë të Presidentit. Në mbledhjen e Komisionit, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.308Z

Qeveria, propozim për moratorium ndaj kazinove

Bllokimi i lojërave të fatit parashikohet deri kur të hartohet projektligji Qeveria mund të vendosë një moratorium për lojërat e fatit, siç njihen ndryshe kazinotë për një periudhë deri 2-vjeçare. Sipas burimeve mësohet se qeveria mund të ndërmarrë një nismë të ngjashme me morat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.207Z

Emri i Maqedonise, Drucas: Asnje propozim nga SHBA

Perfaqesuesi i diplomacise greke, Dimitris Drucas ka deklaruar se nga Shtetet e Bashkuara nuk ka pasur asnje propozim per zgjidhjen e kontestit te emrit me Maqedonine. Ministri i Jashtem plotesues, Drucas ka mohuar keshtu spekulimet, se Uashingtoni i ka bere propozimet gjate vizites se kryeministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.992Z

Ekzekutivi miratoi disa projekt-rregullore dhe propozim-vendime

Në mbledhjen e kabinetit qeveritar të mbajtur të premten kanë qenë në rend të ditës disa projekt-rregullore dhe strategji, të cilat pa ndonjë kundërshtim janë miratuar. Pas fjalimit të kryeministrit të vendit, Hashim Thaçi rreth procesit të përmbylljes së mbikëqyrjes së pavarësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.293Z

Nuland: Propozim hibrit për drejtësinë, koha për marrëveshje

Mazhoranca dhe opozita kanë përpra një propozim të ri lidhur me reformën në drejtësi nga Ambasadori amerikan Donald Lu dhe palët po vijojnë negociatat për të gjetur kompromision. Këtë fakt e bëri me dije Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit Victoria Nuland në mbyllje të takimeve q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama