Rezultate te kerkimit per termin: +Protestuesit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.366Z

Tajlande, terhiqen protestuesit antiqeveritare

Protestuesit antiqeveritare te ndodhur nen rrethimin e forcave tajlandeze te sigurise, kane filluar te terhiqen. Qe prej mbremjes se djeshme ata ishin grumbulluar prane nderteses se qeverise ne Bangkok. Vendimi per te braktisur zonen qe e mbanin te pushtuar prej tre javesh eshte marre me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.680Z

VIDEOLAJM/ Maqedoni, protestuesit përleshen me policinë

Maqedoni -Protesta në Tetovë ka rezultuar me përleshje mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin policor që kishte vendosur policia rrugës drejt selisë së BDI-së. Forcat policore kanë përdorur gaz lotsjellës për të zmbrapsur protestuesit. Qindra qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.906Z

Ukrainë, protestuesit përleshen me policinë

Policia dhe protestuesit janë përleshur pranë Parlamentit të Ukrainës, ku pritej të shqyrtohej legjislacioni për riintergimin e rajoneve, që janë nën kontroll të separatistëve të mbështetur nga Rusia. Përleshjet e sotme filluan pasi protestuesit ndezën goma dhe dogjën flamurin e Ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.586Z

Turqi protestuesit Vijojme qendresen

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend. Oferta u prezantua si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.774Z

Greqi, protestuesit ndalin manifestimet

Protestuesit greke u kane dhene fund manifestimeve per kete vit, duke paralajmeruar rinisjen e protestave me 9 janar. Por megjithe pushimin e perkohshem te premtuar prej tyre, autoritetet greke nuk do te mund te shijojne atmosferen festive te ketyre diteve, pasi do te jene ne gatishmeri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.329Z

Protestuesit sulmojnë institucionet e shtetit

Tailandë Kërkojnë rrëzimin e familjes që ka sunduar vendin për më shumë se dhjetë vjet Rreth 30 mijë vetë nisën një grusht shteti të popullit kundër qeverisë së Tailandës dje, duke pushtuar shumë zyra të shtetit përmes përleshjeve të dhunshme, duke marrë kontrollin e televizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.612Z

FOTOT/ Protestuesit i vënë flakën bunkerit

Pasi kanë hyrë në ambientet e Ministrisë së Brendshme protestuesit kanë hipur mbi bunker dhe i kanë vënë flakën atij. Turma është zhvendosur e gjitha te MB ndërkohë që disa prej tyre kanë hipur mbi bunker duke valëvitur një flamur blu.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama