Rezultate te kerkimit per termin: +Protestuesit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.854Z

Rexhepi: Policia përdori forcën minimale mbi Vetëvendosjen

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, e ka arsyetuar përdorimin e forcës mbi protestuesit e lëvizjes “Vetëvendosje” në pikat kufitare Merdar dhe te Dheu i Bardhë. Edhe pse numri i të lënduarëve në këtë protes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.465Z

Përleshje të dhunshme në Turqi pas vdekjes së një protestuesi

Përleshje të dhunshme janë regjistruar në Turqi, ndërmjet protestuesve dhe policisë, pas vdekjes së një protestuesi, gjatë kohës që turma njerëzish manifestonin kundër kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan. Protesta janë zhvillua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

Protestat bllokojne rruget

Disa nga akset me te rendesishme nacionale jane bllokuar nga mbeshtetes te opozites.(UPDATE) Rreth ores 11 te paradites se sotme dhjetra persona dolen ne rrugen hyrese te qytetit te Kavajes duke bllokuar rrugen. Ata i jane pergjigjur thirrjes per protesta dhe nen drejtimin e kreut te ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.752Z

Ushtria izraelite në gjendje gatishmërie në kufirin me Sirinë

Një ditë pas përleshjeve vdekjeprurëse me palestinezët dhe protestuesit sirianë në Lartësitë e Golanit, ushtria izraelite ka blinduar kufirin me Sirinë dhe tokat e okupuara izraelite. Siria kanë deklaruar se 23 persona janë vrarë kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.853Z

VV: Policia na dhunoi. Rexhepi: Forca, minimale

PRISHTINE- Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, e ka arsyetuar përdorimin e forcës mbi protestuesit, të cilet dje, duke iu përgjigjur thirrjes së lëvizjes Vetëvendosje kanë synuar ti bllokojnë pikat kufitare në Merdar dhe te Dheu i Bardhë. Me gjithë numrin e madh të atyre q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.426Z

Egjipt, 23 të vrarë nga përleshjet

Të paktën 23 vetë u vranë dhe 150 u plagosën dje në kryeqytetin e Egjiptit, Kajro, kur një protestë e të krishterëve koptikë lidhur me djegijen kohët e fundit të një kishe, u përshkallëzua në trazira kundër sud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.455Z

Rruget ne veri te Kosoves mbeten te bllokuara

Forcat paqeruajtese te NATO-s hapen sot paradite vendkalimin kufitar ndermjet Kosoves dhe Serbise ne Jarine nje nga dy vendkalimet e diskutueshme ne veriun e Kosoves. Por levizja e njerezve dhe mallrave eshte e pamundur per shkak te barrikadave te vendosura nga protestuesit serbe te cilet kundershto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama