Rezultate te kerkimit per termin: +Protestuesit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.431Z

Erdogan takoi protestuesit

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara. Para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.578Z

Protestuesit hedhin pankartat (Foto)

Protestuesit janë nisur në drejtim të Qeverisë, mirëpo si duket ata nuk po i bartin pankartat me vete, raporton Indeskonline. Në foto shihen pankartat të hedhura përtokë të cilat i ka përgatitur opozita për protestuesit. /Indeksonline/ AdPl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.340Z

Ukrainë, protestuesit pushtojnë ndërtesat qeveritare

Në Ukrainë, protestat anti-qeveritare vazhduan edhe sot. Mijra njerëz u mblodhën në në sheshin kryesor të kryeqytetit Kiev dhe qindra të tjerë pushtuan ndërtesat qeveritare. Protestuesit po shprehin zemërim ndaj refuzimit të presidentit Viktor Janukoviç për të nënshkruar një marrëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.408Z

Bulqizë, bllokohet nga protestuesit miniera

BULQIZE - Të paktën 250 banorë të Bulqizës kanë bllokuar dje që në orët e para të mëngjesit rrugën që të çon në zonën D të këtij rrethi, aty ku ushtrojnë aktivitetin e tyre 32 subjekte minerare të licencuara. Rreth orës 07:00, protestuesit kanë shembur rrugën duke e bllokuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.014Z

Ukraina sfidon protestuesit pro-rusë

Në një qytet arrestohen 70 vetë, në qytetet e tjera protestuesit qëndrojnë në pritje të armatosur Policia e Ukrainës pastroi ndërtesën e administratës rajonale nga protestuesit pro-rusë në një qytet, gjatë një operacioni të kryer në agim, por protestuesit vijuan të kontrollojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.081Z

Bangkok, policia përplaset me protestuesit

Policia tajlandeze ka përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome për të shpërndarë protestuesit anti-qeveritar të mbledhur të enjten në Bangkok në përpjekje për të bllokuar zgjedhjet e reja. Demonstruesit kishin shtënë me gurë dhe sende të tjera në drejtim të policisë, ndërsa n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.366Z

Tajlande, terhiqen protestuesit antiqeveritare

Protestuesit antiqeveritare te ndodhur nen rrethimin e forcave tajlandeze te sigurise, kane filluar te terhiqen. Qe prej mbremjes se djeshme ata ishin grumbulluar prane nderteses se qeverise ne Bangkok. Vendimi per te braktisur zonen qe e mbanin te pushtuar prej tre javesh eshte marre me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama