Rezultate te kerkimit per termin: +Protestuesit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.014Z

Ukraina sfidon protestuesit pro-rusë

Në një qytet arrestohen 70 vetë, në qytetet e tjera protestuesit qëndrojnë në pritje të armatosur Policia e Ukrainës pastroi ndërtesën e administratës rajonale nga protestuesit pro-rusë në një qytet, gjatë një operacioni të kryer në agim, por protestuesit vijuan të kontrollojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.081Z

Bangkok, policia përplaset me protestuesit

Policia tajlandeze ka përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome për të shpërndarë protestuesit anti-qeveritar të mbledhur të enjten në Bangkok në përpjekje për të bllokuar zgjedhjet e reja. Demonstruesit kishin shtënë me gurë dhe sende të tjera në drejtim të policisë, ndërsa n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.366Z

Tajlande, terhiqen protestuesit antiqeveritare

Protestuesit antiqeveritare te ndodhur nen rrethimin e forcave tajlandeze te sigurise, kane filluar te terhiqen. Qe prej mbremjes se djeshme ata ishin grumbulluar prane nderteses se qeverise ne Bangkok. Vendimi per te braktisur zonen qe e mbanin te pushtuar prej tre javesh eshte marre me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.680Z

VIDEOLAJM/ Maqedoni, protestuesit përleshen me policinë

Maqedoni -Protesta në Tetovë ka rezultuar me përleshje mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin policor që kishte vendosur policia rrugës drejt selisë së BDI-së. Forcat policore kanë përdorur gaz lotsjellës për të zmbrapsur protestuesit. Qindra qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.906Z

Ukrainë, protestuesit përleshen me policinë

Policia dhe protestuesit janë përleshur pranë Parlamentit të Ukrainës, ku pritej të shqyrtohej legjislacioni për riintergimin e rajoneve, që janë nën kontroll të separatistëve të mbështetur nga Rusia. Përleshjet e sotme filluan pasi protestuesit ndezën goma dhe dogjën flamurin e Ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.586Z

Turqi protestuesit Vijojme qendresen

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend. Oferta u prezantua si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.774Z

Greqi, protestuesit ndalin manifestimet

Protestuesit greke u kane dhene fund manifestimeve per kete vit, duke paralajmeruar rinisjen e protestave me 9 janar. Por megjithe pushimin e perkohshem te premtuar prej tyre, autoritetet greke nuk do te mund te shijojne atmosferen festive te ketyre diteve, pasi do te jene ne gatishmeri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama