Rezultate te kerkimit per termin: +Publik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.025Z

Borxhi publik: Ulet 1% borxhi publik, bien interesat

Borxhi zbret në nivelin 68.11%. U paguan më pak interesa dhe u shitën bonot më lirë Hua e re Eurobondi – Gjatë vitit 2015, do të synohet që financimi të plotësohet në tregjet e huaja përmes eurobondit (300 milionë euro) Kredia – Qeveria ka shpallur marrjen e një kredie tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.216Z

Berisha : Arsimi publik falas

Nga Sali Berisha. "Arsim publik falas" kushtrimi i studenteve te Shqiperise!Studentet, qe me revolten e tyre drithen themelet e kleptokracise, fituan sot nje beteje Ata u liruan!! Arsimi publik falas eshte thirrja shpetimtare e studenteve te revoltuar per shkolliimin e femijeve shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.869Z

Në rritje borxhi publik

20/01/2009  Në buxhetin e këtij viti janë 36 miliardë lekë për interesat e borxhit Pas 4 vitesh, në tregjet e huaja 217.1 miliardë lekë borxhe nga 181.6 miliardë Fatura e kostos së borxhit, që qeveritë shqiptare kanë marrë, sa vjen e rëndohet. Edhe për 4 vitet e ardhshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.441Z

Bode: Borxhi publik stabel

Blerina Hoxha Nderkohe qe vendet e rajonit kane trefishuar borxhin publik dhe Greqia fqinje po futet ne krize ekonomike per shkak treguesit te larte te borxhit, vendi yne eshte ne perputhje me parashikimet fillestare ne buxhet. Lajmin e dha dje Ministri i Financave Ridvan Mode, sipas te cilit, bor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.868Z

Telashe me tualetin publik

Një tualet publik që është ndërtuar në afërsi të parkut në Viti, jo që nuk është i shfrytëzueshëm, por është bërë hall i madh për qytetarët. Përveç kësaj, tualeti publik ësht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.972Z

RTV Publik për publikun

Share Nga Eduard Zaloshnja   Të mërkurën isha i ftuar në tryezën që organizoi PS-ja me analistë, gazetarë e pronarë të mediave shqiptare rreth reformave që ajo parashikon të propozojë për këtë sektor të rëndësishëm për konsolidimin e demokracisë sonë të brishtë. Një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.586Z

Administrimi publik dhe konteksti shqiptar

EDMOND ÇATA Administrimi publik është shpërfaqur në këto 3-4 vitet e fundit si një nga fushat për të cilën po flitet dhe po i kushtohet një vëmendje gjithnjë e në rritje. Në Konferencën e organizuar nga Departamenti i Administratës Publike dhe Ministria e Brendshme  në korrik 2011

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama