Rezultate te kerkimit per termin: +Publik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.871Z

Pershkimi i artit publik

pNje ekspozite arti ne rrugen qe lidh Tiranen dhe Shkodren me punime nga Nikolin Bujari Kueng Caputo Ledia Kostandini Matilda Odobashi u zhvillua dje me temen TiraneShkoder Pershkimi i Artit Publik Ky eshte nje bashkepunim mes artisteve bashkekohor shqiptare dhe zvicerane Artistet ishin ftuar per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.801Z

Prezantohet ligji për shëndetin publik

Ministria e Shëndetësisë prezanton ligjin për shëndetin publik. Një ndër sektorët më të rëndësishëm për mirëqenien e shëndetit të popullatës do të ketë për herë të parë një kuadër mbi të cilin do të ushtrojë kompetencat. Sipas drejtorit të Shëndetit Publik në ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.095Z

Beqja Borxhi publik po rritet

Beqja Borxhi publik po rritet E hene 04 Shkurt 2013 1905 p styletext-align justify Beqja Borxhi publik po rritetPartia Socialiste akuzon qeverine per rritje te borxhit publik ne kushtet kur sipas sekretarit per programim ne PS Ilir Beqja Shqiperia ka raportin me te keq te borxhit publik me te ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.531Z

Borxhi publik dhe FMN

Kristal Hykaj Në konferencën e djeshme të Bankës së Shqipërisë dhe Universitetit të Oksfordit, Fondi Monetar Ndërkombëtar konfirmoi situatën problematike të ekonomisë shqiptare. Rritja ekonomike ka rënë ndjeshëm në 5 vitet e fundit. Deficiti i lartë dhe borxhi në rritje janë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.873Z

Spanjë, protestë e sektorit publik

Sektori publik në Spanjë do të zhvillojë nje protestë kundër reduktimit prej 5 % të pagës që do të hyjë në fuqi këtë muaj. Shkurtimet janë pjesë e paketës së masave të qeverisë që ka si qëllim të ulë deficitin në buxhet, i shtuar nga dy vitet e recesionit. Mbi 2.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.638Z

Opinioni publik dhe qeveria

Nga Ilir Yzeiri   George W. Obama e titullon Huffington Post lajmin e madh e kryesor në faqen e parë të sitit të saj në internet. Mandati i katërt i Bush-it vijon më tej siti në Internet i  Politico-s. Presidenti Barack Obama është vënë në shënjestër të shtypit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.757Z

Prokurimi publik, reformat dhe sfidat

Vera Ndrecaj/Kërkuese, lektore në University of South Wales Mediat shqiptare janë përfshirë kohët e fundit në një debat mbi aktin normativ të qeverisë për disa ndryshime dhe shtesa në buxhetin e vitit 2013. Sipas Kryeministrit të Shqipërisë, z. Edi Rama “...ky ishte një akt i domo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama