Rezultate te kerkimit per termin: +Publik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.531Z

Borxhi publik dhe FMN

Kristal Hykaj Në konferencën e djeshme të Bankës së Shqipërisë dhe Universitetit të Oksfordit, Fondi Monetar Ndërkombëtar konfirmoi situatën problematike të ekonomisë shqiptare. Rritja ekonomike ka rënë ndjeshëm në 5 vitet e fundit. Deficiti i lartë dhe borxhi në rritje janë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.873Z

Spanjë, protestë e sektorit publik

Sektori publik në Spanjë do të zhvillojë nje protestë kundër reduktimit prej 5 % të pagës që do të hyjë në fuqi këtë muaj. Shkurtimet janë pjesë e paketës së masave të qeverisë që ka si qëllim të ulë deficitin në buxhet, i shtuar nga dy vitet e recesionit. Mbi 2.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.638Z

Opinioni publik dhe qeveria

Nga Ilir Yzeiri   George W. Obama e titullon Huffington Post lajmin e madh e kryesor në faqen e parë të sitit të saj në internet. Mandati i katërt i Bush-it vijon më tej siti në Internet i  Politico-s. Presidenti Barack Obama është vënë në shënjestër të shtypit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.757Z

Prokurimi publik, reformat dhe sfidat

Vera Ndrecaj/Kërkuese, lektore në University of South Wales Mediat shqiptare janë përfshirë kohët e fundit në një debat mbi aktin normativ të qeverisë për disa ndryshime dhe shtesa në buxhetin e vitit 2013. Sipas Kryeministrit të Shqipërisë, z. Edi Rama “...ky ishte një akt i domo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.790Z

Kritikohet universiteti publik

Kuvendi i të rinjve të Kosovës ka kritikuar drejtuesit e rektoratit të Universiteti të Prishtinës për keqmenaxhim të këtij institucioni akademik. Përfaqësues të këtij kuvendi, thonë se gjendja e vështirë në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Shqipëria cmimtë dytë përshërbimin publik

TIRANE- Shqipëria merr çmimin e dytë nga Kombet e Bashkuara për vlerësimin e ekselencës në shërbimin publik. Cmimi iu dorëzua ministrit për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit e të Komunikimit Genc Pollo i cili në fjalën përshëndetëse tha se, “Ky çmim i Kombeve të B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.589Z

Bode:Ulja e borxhit publik, prioritet

Ministri i Financave, Ridvan Bode deklaroi sot se qeveria ka prioritet të saj uljen e borxhit publik, ndërsa ka theksuar se ekonomia shqiptare i mbijetoi krizës së rëndë financiare që preku botën vitin e shkuar. "Ekonomia i rezistoi goditjeve të krizës. Ne vend ka stabilitet makroekonomik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama