Rezultate te kerkimit per termin: +Publik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.375Z

"Tenderi publik, me procedura te rrepta"

Kryeministri Berisha kerkoi diten e djeshme nga ministri i Puneve Publike, Sokol Olldashi qe te silleshin ne qeveri per miratim standardet e qarta per te fituar te drejten e nje tenderi publik. Gjate mbledhjes se qeverise, Berisha e cilesoi si joefikase procedurat aktuale per marrjen e tendereve, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.698Z

Punonjesit e Televizionit Publik spanjoll ne proteste

0 brbr brbrStafi i Radiotelevizionit Publik ne Spanje RTVE ka zhvilluar nje proteste kunder asaj qe ata e quajten nderhyrje e qeverise ne punen e institucionitbrbr brbrAta akuzojne qeverine e kryeministrit konservator Mariano Rahoj se po perpiqet te kontrolloje televizionin perpara zgjedhjeve te pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.189Z

Interesi publik, mbi përplasjet private

ARTAN GJERGJI Akuza dhe baltosja e kujtdo që na shkel në kallo, na shkel interesat apo na prish punë, është kthyer tashmë në modë në real-politikën shqiptare. Në anën tjetër, po aq në modë është kthyer edhe hedhja baltë mbi palën që të nxjerr të palarat në shesh duke e banaliz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

Financat, në shënjestër ulja e borxhit publik

05/03/2010 Guvernatori Fullani dhe ministri Bode: Pakësimi, sfida e ekonomisë shqiptare Borxhi publik do të jetë një ndër sfidat kryesore të ekonomisë në muajt e ardhshëm. Fondi Monetar Ndërkombëtar organizoi dje seminarin me temë “Shqipëria, mbajtja e stabilitetit makroekonomik në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.956Z

“Rehatia” në sektorin publik

Të rinjtë në Kosovë, më tepër dëshirojnë punësimin në sektorin publik se sa në atë privat. Sipas tyre, ky sektor vazhdimisht favorizohet nga qeveria, kurse sektori privat, nuk përkrahet, madje me raste ndodhë edhe diskriminimi nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.867Z

Politizimi i papranueshëm i Televizionit Publik

  Televizioni Publik Shqiptar ka ca kohë që shfaq një spot ku i bëhet thirrje publikut të paguajë taksën për përdorimin e aparateve marrëse, apo atë që quhet Taksa e Televizionit Publik. Paguani taksën dhe ekranit tuaj do t’i rikthehen ngjyrat, thotë folësi në spot. Por s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.280Z

Kryebashkiaku i Tiranës prezanton masterplanin për transportin publik

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, prezantoi sot masterplanin për zhvillimin e transportit publik në kryeqytet. “Duke pasur në dispozicion të gjithë hartën e projekteve që duhet të nisim dhe realizojmë zbatimin e këtij masterplani, ne kemi në dorë instrumentin që na duhet p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama