Rezultate te kerkimit per termin: +Publike

Meta: total 1000 / total_found 115695 / time 0.044 / keyword[0] publike / docs[0] 115695 / hits[0] 185123 /
No Pic available
  • 2019-03-22

Gratë shqiptare kanë marrëdhëniet më të tensionuara me burrat në Europë

Marrëdhënia midis burrave dhe grave në shoqëria ka qenë në ndryshim të vazhdueshëm. Megjithatë, edhe pse gjërat po ndryshojnë, gratë ende luftojnë për barazi me burrat. Jo vetëm, në Shqipëri, por edhe në botë vijon që të ketë një hendek midis grave dhe burrave në pagë. Grat

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit
  • 2019-03-22

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit

Efterpi Skendi (Pasko), bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Mitrush Kuteli është ndarë nga jeta. Gruaja që ruajti deri në fund të jetës sharmin e një bukurie të natyrshme, ku kultura përzihej me elegancën, ishte një ndër intelektualet e rralla. Gjithë jetën e saj ajo ia dedikoi p

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË
  • 2019-03-22

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Kuvendin e Shqipërisë e kanë quajtur tempullin e Demokracisë. Kjo ndodhi pra, pas vitit 1990, kur nga pluralizmi i partive lindi Kuvendi i parë i Shqipërisë, i supozuar që në mënyrë të lirë përmbante delegimin e sovranitetit të kombit. Konsiderohej jo vetëm si tempulli i fjalës së

No Pic available
  • 2019-03-22

Arta Dade kërkon largimin e Ramës: E zhgënjyer që e votova

Ish-ministrja Arta Dade ishte e ftuar në emisionin Provokacija këtë të premte. Ajo dha versionin e saj për zgjidhjen e krizës politike në vend. Sipas ish-deputetes së PS-së, Rama duhet të bëjë një dalje të butë. Ajo theksoi se ai duhet të zgjedhë një kryeministër tjetër socialis

No Pic available
  • 2019-03-21

Gara për Inspektorë të Lartë të Drejtësisë, KED shpall kandidatët (EMRAT)

Në përfundimit të afatit të caktuar të shpalljes Për hapjen e Procedurës së Aplikimit në Pozicionin Vakant Inspektor i Lartë i Drejtësisë, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pasi ka administruar dokumentacionin e kandidatëve që kanë shprehur interes për këtë pozicion, bën publi

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit
  • 2019-03-21

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Tu

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!
  • 2019-03-20

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!

Ditmir Bushati në studion e Tempora nuk e ka pranuar se është shkarkuar nga kryeministri Edi Rama nga posti i ministrit të Jashtëm , por është liruar nga detyra pasi ka zgjedhur të bëjë sipas tij, politikanin e thjeshtë. Çdo Kryeministër ka në të drejtën e tij për të bërë rifresk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama