Rezultate te kerkimit per termin: +Publike

Meta: total 1000 / total_found 115695 / time 0.045 / keyword[0] publike / docs[0] 115695 / hits[0] 185123 /
Do të zhdukim/ A është kërcënuar kryebashkiakja e Shkodrës?
  • 2019-04-01

Do të zhdukim/ A është kërcënuar kryebashkiakja e Shkodrës?

Gazetari Enton Abilekaj, i ftuar në “Open” ka pyetur kryebashkiaken e Shkodrës nëse është kërcënuar nga bandat, pasi sipas informacioneve të tij, Voltana Ademit i është thënë që do të zhdukim. Mirëpo, Ademi e ka mohuar këtë kërcënim, duke folur për dy akuza të tjera

No Pic available
  • 2019-04-01

PANIKU DHE SULMET SJANË ZGJIDHJE PËR SIGURINË USHQIMORE

Nga Mentor KIKIA Nëse ka një fushë në të cilën është abuzuar në kurriz të shqiptarëve, ajo është industria e ushqimeve. Nuk bëhet fjalë për anën financiare, por së pari për abuzimin në dëm të shëndetit. Hapja e kufijve në 1991, gjeti një popull të uritur, tregje tërësisht

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet ftohtë në Qytetin Studenti (FOTO)
  • 2019-04-01

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet ftohtë në Qytetin Studenti (FOTO)

Edi, gëzuar 1 Prillin. Ishte kjo një nga pankartat që dhjetëra të rinj protestues mbanin në duar, teksa e kanë pritur ftohtë kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në sallën Iliria në Qytetin Studenti. Shefi i qeverisë shkoi për të prezantuar BiblioteknDixhitale e cila do tu shërbejë

Nga rektorët te pedagogët, Rama: Sharlatanë  doktor shkencash! Po heshtin për
  • 2019-04-01

Nga rektorët te pedagogët, Rama: Sharlatanë doktor shkencash! Po heshtin për

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot para studentëve bibliotekën dixhitale që do të jetë në dispozicion të të gjitha universiteteve publike, por nuk ka lënë pa prekur as kërkesat e parashtruara në protestat e dhjetorit. Sipas shefit të qeverisë ka tre pika jetike, që do të bëjnë

Turizmi mbushi arkat, 1.8 mld euro të ardhura për ekonominë
  • 2019-03-31

Turizmi mbushi arkat, 1.8 mld euro të ardhura për ekonominë

Ekonomia shqiptare përfitoi mbi 1 miliard e 850 milionë euro të ardhura bruto nga turizmi në vitin 2018, çka përbën nivelin më të lartë historik. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se edhe gjatë vitit të kaluar turizmi ka qenë një nga sektorët më dinamikë të e

U nis me lule për në BE, si u zbuluan 350 kg hashash në kamionin shqiptar? (FOTO)
  • 2019-03-31

U nis me lule për në BE, si u zbuluan 350 kg hashash në kamionin shqiptar? (FOTO)

Dy ditë më parë, më 29 mars, në pikën e kalimit kufitar në Tubanoc të Maqedonisë së Veriut, u bllokua një sasi e madhe kanabisi. Droga ishte fshehur në një kamion që drejtohej nga një 62-vjeçar shqiptar dhe pas peshimit rezulton të jetë 350 kg drogë që e ka burimin në vendin ton

No Pic available
  • 2019-03-31

VDEKJET NË PUNË VRASJET QË SBËJNË ZHURMË!

Nga Klodian TOMORRI Krahas vrasjeve të bujshme në seri që kanë tronditur gjithë vendin, Shqipëria është përballur ditët e fundit me një fenomen tjetër po kaq të rëndë, por që fatkeqësisht nuk merr të njëjtën hapësirë publike. Bëhet fjalë për aksidentet fatale në punë, ku v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama