Rezultate te kerkimit per termin: +Publike

Meta: total 1000 / total_found 115695 / time 0.045 / keyword[0] publike / docs[0] 115695 / hits[0] 185123 /
I more ato, përgjimet e reja mes Alizotit dhe drejtorit të policisë
  • 2019-03-27

I more ato, përgjimet e reja mes Alizotit dhe drejtorit të policisë

Në emisionin Opinion janë publikuar përgjimet e reja të dosjes Babale, ku protagonist është Fredi Alizoti. Ai flet me Drejtorin e Policisë së Fierit, Berti Nushi, ndërsa i kërkon që të flasë me shefin e madh. Po ashtu e pyet nëse i mori ato. Do ti thuash pak shefit të më takojë, i t

No Pic available
  • 2019-03-27

Marku shkund prokurorët e Tiranës: Po zvarrisni çështjet, hetimet pa sukses!

Ditën e sotme, kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në mbledhjen e drejtuar nga Elisabeta Marku për të bërë analizën vjetorë të punës në Prokurorinë e Tiranës. Shefja e organit të akuzës, në sytë e kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi, i ka bërë një dush të ftohtë vartësve t

Top Story, Biniatta Trade përdor adresë të përbashkët me 727 kompani të tjera
  • 2019-03-27

Top Story, Biniatta Trade përdor adresë të përbashkët me 727 kompani të tjera

Top Story ka zbërthyer sesi një kompani misterioze e quajtur Biniatta Trade ka paguar një lobist amerikan për për të lobuar për Partinë Demokratike në Uashington. Lind pyetja, kush janë fijet që e lidhin këtë kompani me rusët? Kur gazetarët e Mother Jones, Hannah Levintova dhe Danie

Top Story, si fshihen rusët pas kompanisë Biniatta Trade, që paguan për lobimin e PD-së
  • 2019-03-27

Top Story, si fshihen rusët pas kompanisë Biniatta Trade, që paguan për lobimin e PD-së

Ishin të dhënat nga regjistri i korporatave britanike që e bënë këtë histori edhe më interesante për gazetarët e Mother Jones. Ata zbuluan se Biniatta Trade është një partneritet i krijuar nga dy kompani: Asverro Corp dhe Liminez Commerce. Secila prej këtyre firmave ishte inkorporuar

Top Story, kompania guackë Biniatta Trade u krijua fillimisht për martesa për gra ukrainase
  • 2019-03-27

Top Story, kompania guackë Biniatta Trade u krijua fillimisht për martesa për gra ukrainase

Top Story ka zbërthyer sesi një kompani misterioze e quajtur Biniatta Trade ka paguar një lobist amerikan për për të lobuar për Partinë Demokratike në Uashington. Lind pyetja, kush janë fijet që e lidhin këtë kompani me rusët? Kur gazetarët e Mother Jones, Hannah Levintova dhe Danie

No Pic available
  • 2019-03-27

Qeveria dhuratë pensionistëve, në 1 prill rriten pensionet

Duke filluar nga data 1 prill e këtij viti, pensionistëve në vendi u lind e drejta të përfitojnë një rritje pensioni prej 2.8%, bazuar në vendimin më të fundit të qeverisë. Rritjen do e përfitojnë të gjithë ata që marrin pension pleqërie, pension invaliditeti, familjar, ushtarakë

Kina përjashton ish-liderin e Interpolit nga Partia Komuniste
  • 2019-03-27

Kina përjashton ish-liderin e Interpolit nga Partia Komuniste

Kina ka dëbuar ish-shefin e Interpolit, Meng Hongwei nga zyra publike dhe gjithë Partia Komuniste që tani është në pushtet, meqë ai pritet të përballet me akuzat për korrupsion në vendlindjen e tij. Komisioni qendror për Disiplinë i kësaj partie ka thënë më 27 mars se Meng ka abuzua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama