Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
No Pic available
  • 2018-12-22

Kënga e fundvitit, Top Media uron gëzuar festat me Lule! (Video)

Top Media sjell këtë të shtunë kartolinën e urimit për të gjithë shqiptarët kudo janë, me këngën e fundivtit, që nuk ka munguar prej 17 vitesh në traditën e urimit të festave. Këtë vit kemi zgjedhur të vijmë me një mesazh dashurie, me një këngë shumë të dashur, që i përk

Rihapet Kalaja e Tiranës, një hapësirë e dytë për turizëm e prodhime artizane
  • 2018-12-22

Rihapet Kalaja e Tiranës, një hapësirë e dytë për turizëm e prodhime artizane

Veliaj: Një tjetër histori suksesi për Tiranën, ata që e luftuan këtë projekt duhet të vijnë ta shohin Nga sot, Kalaja e vjetër e Tiranës është hapësira më e re kulturore e tregtare e qytetit, ku qytetarët dhe turistët e shumtë mund të gjejnë dyqane suveniresh, mozaikë e restora

Lleshaj: Akademia e Policisë nuk funksionon prej vitesh
  • 2018-12-18

Lleshaj: Akademia e Policisë nuk funksionon prej vitesh

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj prezantoi pikat kryesore mbi të cilat mbështeten propozimet për ndryshime në ligjin Për Policinë e Shtetit”. Gjatë fjalës së tij ai tha se Akademia e Sigurisë ose Akademia e Policisë nuk funksionon për nj

No Pic available
  • 2018-12-18

Revolucioni jemi ne, të ndryshosh sisteme përmes artit

Bienalja Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor Autostrada Biennale përmbylli konferencën ndërkombëtare Revolucioni Jemi Ne – La Rivoluzione Siamo Noi që u organizua më 14 dhjetor në Prishtinë dhe me 15 dhjetor në Prizren, Kosovë. Konferenca mblodhi artistë, kuratorë dhe përfaqësue

KRYEMINISTËR, SHKARKOJI ME SHKELMA NË PRAPANICË!
  • 2018-12-13

KRYEMINISTËR, SHKARKOJI ME SHKELMA NË PRAPANICË!

Nga Artan FUGA Zoti Kryeministër! Shkarkoni drejtorët dhe bordet e agjencive që ka mbarsur ligji për arsimin e lartë! Kështu niset mirëbesimi jo për monolog (llogje me vetveten) Jo për dialog (llogje mes dy palësh) Por për konsensus (gjetje e rrugëve për të cilët gradualisht janë dak

No Pic available
  • 2018-12-12

Historia e detektivit Sherlok Holms vjen në Teatrin e Metropolit

Shfaqja Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve nga Ken Ludvig dhe regji nga Shkëlzen Berisha do të jetë premiera e fundit për këtë sezon në Teatrin Metropol. Premiera e kësaj vepre do të jetë më 13 dhjetor. Një histori e njohur, në Londrën e viteve 1890, ku flitet për një detektiv

No Pic available
  • 2018-12-03

Jeta e Luan Qerimit në role

Aktori i dashur për publikun Luan Qerimi la pas një karrierë të pasur me mbi 70 role në teatër dhe shumë të tjerë në celuloid. Rrugëtimi i tij skenik nisi në Teatrin e Ushtrisë dhe më pas, për mëse 35 vjet, ai dha kontributin e tij artistik në Teatrin Kombëtar. I paharruar kujtimi