Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
No Pic available
  • 2016-12-19

Edi Rama mbyll faqen e propagandës qeveritare

Pak më shumë se 1 vit pasi u hap me shumë fanfarë, faqja e internetit me anë të të cilës qeveria e kryeministrit Edi Rama tentoi të kundërshtonte raportimet e medias dhe akuzat e opozitës, është  mbyllur në mënyrë aspak transparente. Nga Besar Likmeta/ BIRN Që nga kjo fundjavë, fa

Rama jep lajmin e mirë për 66 mijë pensionistë
  • 2016-12-19

Rama jep lajmin e mirë për 66 mijë pensionistë

Në rubrikën javore të komunikimit me publikun në Facebook kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër lajm të mirë për mbi 66539 pensionistë. Ai tha se të gjithë pensionistëve në vend do tu zerohen kamatëvonesat e energjisë elektrike. Kreu i Qeverisë i cilësoi shpërblimet e fun

Koncensioni i laboratorëve, PD vë në gojën e BE-së përfundime të sajuara
  • 2016-12-18

Koncensioni i laboratorëve, PD vë në gojën e BE-së përfundime të sajuara

Përkthimi i gabuar, si në rastin e vetingut, ashtu edhe në atë të koncensioneve në shëndetësi, duket se është shndërruar në një specialitet të cilin Partia Demokratike e ka perfeksionuar më së miri. Ditën e shtunë, Albana Vokshi hodhi përsëri baltë mbi shëndetësinë, por e

No Pic available
  • 2016-12-18

Kryeveprat e artit italian të 1900 tani vijnë dhe në Shqipëri

Pas koncertit të Vjenës, në Tiranë do të zhvillohet një tjetër aktivitet kulturor. Një ekspozitë e madhe me piktura origjinale të artit italian të viteve 1900. Lajmin e ka bërë publik, kryeministri Edi Rama në një postim në facebook. Edi Rama: Pas Koncertit të Vienës në Tiranë, J

Kodheli: Ndaluam sulme terroriste, SHIU ndihmoi aleatët
  • 2016-12-18

Kodheli: Ndaluam sulme terroriste, SHIU ndihmoi aleatët

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, tregon se disa sulme terroriste janë parandaluar nga Shërbimi Informativ i Ushtrisë shqiptare. Kodheli nuk jep me shume detaje, por Top Channel ka mësuar se bëhet fjalë për parandalimin e akteve terroriste gjatë ndeshjes me Izraelin. Takimi i drejtorit t

No Pic available
  • 2016-12-18

Përplasja PS-LSI, Krasniqi: Po testohen pritshmëritë e publikut

Përplasjen mes PS dhe LSI për reformën zgjedhore, politologu Afrim Krasniqi e shikon si përpjekje për të testuar publikun. Në intervistën e mbrëmjes në Ora News ai ka deklaruar që LSI i ka të gjitha organet vendimmarrëse që këtë shqetësim ta shprehë në mënyrë zyrtare, qoftë edh