Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.013 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Përplasja me banorët te Petro Nini, Lleshaj kritikon policinë; Rama: E trishtueshme!
  • 2019-03-11

Përplasja me banorët te Petro Nini, Lleshaj kritikon policinë; Rama: E trishtueshme!

Paraditen e sotme në rrugën përballë shkollës Petro Nini Luarasi është regjistruar një incident, ku disa familje, të cilave përmbarimi do tu shembë banesat, janë përplasur me Policinë e Shtetit. Banorët e revoltuar janë shtrirë në rrugë, duke bllokuar edhe qarkullimin, ndërsa nuk

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets
  • 2019-03-11

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets

Gati dy dekada më parë artisti Jan Dibbets, do të sillte në Galerinë Kombëtare të Arteve një koleksion veprash. Tashmë 20 vite më vonë këto vepra rivijnë për publikun nën kurimin e Arnisa Zeqos. “Urimet më të mira për 1999-ën” quhet ekspozita e cila do të hapet më 29

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!
  • 2019-03-10

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!

Pandeli Majko, Ministri i shtetit për Diasporën ka qenë i ftuar në rubrikën Diaspora, që transmetohet çdo të shtunë në orën 20:00 në kanalin e Top Channel në Youtube. Majko ka folur në lidhje me Samitin e dytë të Diasporës, dhe çështjeve që u diskutuan në këtë samit. I pyetur

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë
  • 2019-03-10

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë

Një ironi therëse ka përdorur ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi për të shënjestruar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini. Duke sjellë në vëmendje epitetet që kanë dalë në media dhe rrjetet sociale për Vangjush Dakon, Mimi Kodhelin apo edhe vetë kryeministrin Edi Rama, si Skënderb

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe
  • 2019-03-08

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe

Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali i madh i Sokol Olldashit, në këtë intervistë të tij të parë për një media, vlerëson në këndvështrimin e tij eksponentët kryesorë të politik

Rama: Djegia e mandateve, vendim vetëvrasës i opozitës
  • 2019-03-05

Rama: Djegia e mandateve, vendim vetëvrasës i opozitës

Kryeministri Edi Rama mori fjalën që në nisjes të seancës plenare. Ai shpjegoi edhe arsye e këtij vendimi, duke theksuar se i duhet të largohet jashtë vendit. Ai shtoi se opozitës i është vënë në dispozicion gjithçka që ka kërkuar dhe pavarësisht kësaj kurrë nuk e ka pranuar hum