Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
Netanjahu do paditet për korrupsion, kryeministri: Persekutim!
  • 2019-03-01

Netanjahu do paditet për korrupsion, kryeministri: Persekutim!

Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit bëri publike planet e tij për të ngritur akuza për korrupsion ndaj kryeministrit Benjamin Netanjahu, një zhvillim që mund ti japë fund karrierës së tij politike. Prokurori i Përgjithshëm Avichai Mandelblit i njoftoi planet e tij pas më shumë se dy v

Pas Berlinit, Rama ekspozitë me piktura në Spanjë (Foto)
  • 2019-03-01

Pas Berlinit, Rama ekspozitë me piktura në Spanjë (Foto)

Ekspozita Work (Puna) e cila vazhdon të qëndrojë e hapur për publikun në Galerinë Carlier Gebauer në Berlin, e kryeministrit Edi Rama, tashmë do të udhëtojë drejt Spanjës. Gazeta Shqip online mëson se kjo ekspozitë së shpejti do të jetë në Cale Salorenco në Madrid. Ekspozita ësht

Pyetjet e Valentina Bonizzinit
  • 2019-03-01

Pyetjet e Valentina Bonizzinit

Si ekzistojmë në ligj? Dhe çfarë tregojmë në fund? Këto janë pyetjet që përmbledhin reflektimin e artistes Valentina Bonizzi në veprat e krijuara dhe të realizuara në Shqipëri midis viteve 2017 dhe 2019. Këto vepra janë prodhuar gjatë një seri ndërhyrjesh artistike përmes dy kund

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator
  • 2019-02-27

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator

Cilësia e barnave ndonjëherë është edhe perceptim. Por në momentin kur nuk kemi asnjë mënyrë kontrolli të cilësisë, atëherë perceptimi ka më tepër vlerë. Kjo që shihni, është një godinë fantazëm, një institucion shtetëror, i quajtur Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisje

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të
  • 2019-02-25

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të

Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji për moszgjatjen e mëtejshme të hetimeve për çështjen Babalja është pranuar nga Gjykata e Tiranës. Gjykata vendosi sot për ti lënë afat prokurorisë deri në 20 mars që të kryejë të gjitha veprimet hetimore dhe të vendosë

Rihapet importi i mjeteve të vjetra! Pse e anuloi ligjin qeveria?
  • 2019-02-24

Rihapet importi i mjeteve të vjetra! Pse e anuloi ligjin qeveria?

Vendimi i qeverisë i shtyrë disa vite, për të ndaluar importin e makinave që janë prodhuar para dhjetë vitesh, duket se do të anulohet. Mediat raportuan se pas kërkesave të tregtarëve të automjeteve, është vendosur që të hapen dyert e importit për të gjithë flotën Euro 4. Për k

Moldavia në zgjedhje, mes helmimeve, Perëndimit dhe Lindjes
  • 2019-02-24

Moldavia në zgjedhje, mes helmimeve, Perëndimit dhe Lindjes

Maia Sandu thotë se e kanë helmuar me zhivë Sot zhvillohen zgjedhjet parlamentare në Moldavi. Në fushatën e nxehtë zgjedhore nuk munguan fajësimet dhe kërcënimet e ndërsjellta. Si është atmosfera në kryeqytet? Ditët e fundit të fushatës zgjedhore në Moldavi të kujtojnë një film