Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
Antoneta Papapavli, historia e një aktoreje (Foto)
  • 2019-02-22

Antoneta Papapavli, historia e një aktoreje (Foto)

Në historinë e kinematografisë e teatrit shqip, emri i Antoneta Papapavlit do të kujtohet për karakteret e spikatura plot temperament, që sot janë pjesë e rëndësishme e historisë së artit të shtatë në vend. E lindur më 17 shkurt 1938 në Përmet, ajo kreu studimet e larta në degën

Flamurtari dy shuplaka Skënderbeut, Tirana shpëton në fund
  • 2019-02-17

Flamurtari dy shuplaka Skënderbeut, Tirana shpëton në fund

Flamurtari i jep dy shuplaka Skënderbeut në sfidën e zhvilluar në Vlorë, duke barazuar në kuotën e 33 pikëve pikërisht korçarët, që tashmë e kanë humbur prej kohësh statusin e skuadrës për tu mundur, madje janë shndërruar në tabelë qitjeje nga rivalët e tjerë të Superiores. A

Arushat e Putinit garë dhe drift në fushat e akullta të Rusisë (VIDEO)
  • 2019-02-17

Arushat e Putinit garë dhe drift në fushat e akullta të Rusisë (VIDEO)

Disa makina Aurus, mjeti më i ri i blinduar dhe luksoz rus, që përdor Presidenti Vladimir Putin kanë dhuruar spektakël në fushat e mbuluara me borë të Rusisë. Të konsideruarat Arushat e Putinit kanë garuar dhe bërë drift gjatë një eventi vjetor të organizuar nga ekipi presidencial i

Kush është Carsten, autori i Kërpudhës në Kryeministri
  • 2019-02-16

Kush është Carsten, autori i Kërpudhës në Kryeministri

Kërpudha Gjigante me Tri Pjesë, e vendosur në kopshtin e Kryeministrisë është një vepër arti, dhuruar popullit shqiptar, nga autori Carsten Höller. Kolazhi tridimensional është forma e zmadhuar e një kërpudhe të vërtetë e që përbëhet nga tri kërpudha më të vogla ku secila nga t

Filmat shqiptar së shpejti në Wikipedia
  • 2019-02-15

Filmat shqiptar së shpejti në Wikipedia

Nëse deri tani informacionet mbi filmat shqiptar mungojnë në Wikipedia, shumë shpejt kjo platformë informacioni do të mundësojë dhe historinë e filmit shqip. Qendra Kombëtare e Kinematografisë nënshkroi marrëveshjen me Open Labs (përfaqësues të wikipedias në Tiranë) për pasqyrimin

Ja kush është zëvendësministrja e re e Arsimit (Foto)
  • 2019-02-13

Ja kush është zëvendësministrja e re e Arsimit (Foto)

Në mbledhjen e sotme të qeverisë janë emëruar dy zëvendësministrat e rinj të Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Mësohet se Redi Shtino dhe Lorena Haxhiu janë dy zv/ministrat e rinj. Shtino dhe Haxhiu zëvendësojnë Besa Shahinin, që u emërua në postin e ministres pas shkarkimit të Lindit

Ndalimi i tregimit të makinave të vjetra, Rama: I gatshëm të dëgjoj sugjerimet
  • 2019-02-11

Ndalimi i tregimit të makinave të vjetra, Rama: I gatshëm të dëgjoj sugjerimet

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me disa qytetarë, të cilët i janë drejtuar platformës së bashkëqeverisjes për zgjidhjen e problemeve. Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët, Rama i dha përgjigje edhe ankesës së tregtarëve të makinave, të cilët nuk lejohen më të importo