Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
Mediat kazan, Majko deliron për VOA: Edi Rama penë e gazetarisë shqiptare
  • 2019-02-11

Mediat kazan, Majko deliron për VOA: Edi Rama penë e gazetarisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama e nisi muajin shkurt duke hyrë në një Luftë të Ftohtë me Zërin e Amerikës, televizionin që zbuloi skandalin e qeverisë me emërimin e militantëve në burgje dhe blerjen e votave në disa qarqe, ku kryesori ishte Durrësi me raportin e fortë miqësor të Vangjush Dak

No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f

ABI Bank/ BSH: Gjithçka e rregullt me regjistrimin off shore të kompanive nga SHBA
  • 2019-02-07

ABI Bank/ BSH: Gjithçka e rregullt me regjistrimin off shore të kompanive nga SHBA

Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë pas akuzave të shumta të drejtuara ndaj Bankës Amerikane të Investimeve (ABI Bank) dhe aksionarit kryesor të bankës NCH Capital për origjinën e paqartë, lidhjen me kapitalin rus, pastrim parash etj. E vënë në qendër të debatit publik

Përdhunimi në Kavajë,PD: Fshehët krimin. Lleshaj: Bëmë arrestime, jo publicitet
  • 2019-02-06

Përdhunimi në Kavajë,PD: Fshehët krimin. Lleshaj: Bëmë arrestime, jo publicitet

Ngjarja e rëndë e Kavajës, ku një vajzë vetëm 13 vjeçare u përdhunuar nga së paku 7 nxënës të shkollës pasi u shantazhua me një video ka shkaktuar debate të ashpra sot në komisionin e Medias, mes ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe opozitës. Debati Lleshaj: Dhunuesit e Kava

Top Story  Burgjet e Shqipërisë, të mërkurën, ora 21:00, në Top Channel
  • 2019-02-04

Top Story Burgjet e Shqipërisë, të mërkurën, ora 21:00, në Top Channel

Emisioni investigativ Top Story do të sjellë këtë të mërkurë në orën 21:00, një dokumentuar mbi sistemin penitenciar në vendin tonë. Emisioni me temë BURGJET E SHQIPËRISË, do të ilustrojë nëpërmjet historive dhe rrëfimeve nga burgjet shqiptare, kushtet brenda institucioneve të v

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

Mbreti Zog, pasardhës i Skënderbeut dhe shpëtimtar i atdheut
  • 2019-02-01

Mbreti Zog, pasardhës i Skënderbeut dhe shpëtimtar i atdheut

Aurenc Bebja Paris-Midi ka botuar, të enjten e 27 qershorit 1935, në faqen n°5, shkrimin e gazetarit të Le Petit Journal, Roger Crouquet, dedikuar Mbretit Zog, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut Dars (Klos), Mat Albania, e ka sjellë për publikun shqiptar: Ai ka realizuar të gjithë