Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
Ministrja inspekton kantierin e TOB-it (Foto)
  • 2019-01-30

Ministrja inspekton kantierin e TOB-it (Foto)

Brenda vitit 2019 do të përfundojë rikonstruktimi i Teatrit të Operas dhe Baletit. Ministrja e Kulturës Elva Margariti është shprehur optimiste për përfundimin e punimeve gjatë një vizite që ka pasur në kantier. Shpreh angazhimin e qeverisë shqiptare në një projekt madhor, projekt i

Lutjet e dashurisë, interpretimi i fundit i Agim Qirjaqit
  • 2019-01-29

Lutjet e dashurisë, interpretimi i fundit i Agim Qirjaqit

Vetëm një vit para se të ndahej nga jeta, pas një sëmundjeje të rëndë, aktori Agim Qirjaqi do të interpretonte tek filmi Lutjet e dashurisë ose i njohur si Kronikë provinciale, me regji të Artan Minarollit sipas skenarit të Ylljet Aliçkës. Në fakt, xhirimet e këtij filmi janë reali

21 JANARI, ALIBIA QË I DUHET HEQUR EDI RAMËS
  • 2019-01-23

21 JANARI, ALIBIA QË I DUHET HEQUR EDI RAMËS

Nga Andi BUSHATI Ky përvjetor i 21 janarit tregoi shumë për debatin i cili ndau në dysh Shqipërinë tetë vite më parë. Qoftë edhe një sy i pavëmendshëm e kishte të lehtë të shikonte se të gjithë ata që ishin me opozitën e djeshme, i kushtuan vend të madh përkujtimit të kësaj n

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit
  • 2019-01-23

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull Rrugëtim – Ismail Qemali ndër vite, ditën e hënë, datë 28 Janar 2019, ora 11.00. Tryeza Shkencore do të fokusohet në

Nga piktor kthehet në skulptor! Rama hap ekspozitën në Berlin
  • 2019-01-23

Nga piktor kthehet në skulptor! Rama hap ekspozitën në Berlin

Gazeta Shqip online ka mësuar se kryeministri Edi Rama do të hapë pas pak ditësh një ekspozitë personale në Berlin të Gjermanisë. Për herë të parë, ai do të ekspozojë skulpturat Work (Puna) e tij personale në galerinë Carlier/Gebauer në Berlin. Ekspozita do të hapet të premten,

Rama shkarkon kreun e Hipotekës së Durrësit: Halabak!
  • 2019-01-23

Rama shkarkon kreun e Hipotekës së Durrësit: Halabak!

Në aktivitetin e përjavshëm të bashkëqeverisjes, Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar drejtorin e Hipotekës Durrës. Gjithçka pas denoncimit në emisionin Fiks Fare të një qytetari, ku drejtori i Hipotekës i ishte kthyer me fjalët, Me që u ankove te bashkëqeverisja, le ta zgjidhë Rama. D

Lulzim Basha dënohet për shpifje me 50 mijë
  • 2019-01-21

Lulzim Basha dënohet për shpifje me 50 mijë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është dënuar nga Gjykata e Tiranës për shpifje me 50 mijë lekë të reja. Gjykata e Tiranës dha sot vendimin për padinë e Taulant Ballës, ndaj kreut të PD-së, duke e gjetur fajtor për akuzën e shpifjes, për deklaratat e bëra në lidhje me 3.4