Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)
  • 2019-01-21

Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)

Rikard Ljarja, një nga emrat më të njohur të kinemasë shqiptare, gjithnjë ka preferuar të flasë pak, për kontributin e tij si regjisor apo skenarist në një pjesë të filmave ku dhe ka interpretuar. Kohët e fundit Ljarja është i njohur për publikun edhe si shkrimtar me romanin Josifop

No Pic available
  • 2019-01-19

Malajzianët shkrihen së qeshuri me kryeministrin Rama

Ftesat e çuditshme të kryeministrit Edi Rama ndaj studentëve për dialog, kanë tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. Nuk dihet se si gazeta MalayMail ka rënë në gjurmët e Edi Ramës. Gazeta ka nisur të botohet në Kuala Lumpur në vitin 1896. Ajo ka lexues në të gjithë botën për

No Pic available
  • 2019-01-18

Trump i hap luftë Nancy Pelosit, i anulon udhëtimin në Afganistan

Presidenti Donald Trump ka anuluar udhëtimin e planifikuar të kryesueses se Dhomës së Përfaqsuesve, Nancy Pelos në Afganistan, duke marrë si shkak mbylljen e pjesshme të Qeverisë amerikane. Trump i ka shkruar një letër Pelosit ku thuhet se delegacioni kongresional, i cili ishte planifiku

Veliaj: Shtojmë sportelet për aplikime për karta identiteti
  • 2019-01-18

Veliaj: Shtojmë sportelet për aplikime për karta identiteti

Banorëve të zonës së Astirit, Unazës së Madhe dhe Kasharit nuk do tu duhet të shkojnë deri në Kombinat për të marrë një certifikatë apo shërbime të tjera që ofrohet  nga njësia administrative. Bashkia e Tiranës ka hapur Njësinë Administrative Nr.14, e cila do të mbulojë me s

Fshati Primitiv Ndriçohet nga Meteorë, eksopozita e Maks Velos
  • 2019-01-17

Fshati Primitiv Ndriçohet nga Meteorë, eksopozita e Maks Velos

“Fshati Primitiv Ndriçohet nga Meteorë” është titulli i ekspozitës personale për vitin e ri 2019 që sapo hyri i artistit-piktor Maks Velo. Një emër i njohur për publikun si arkitekt, piktor e aktivist aktiv. Tashmë në të 80-tat, ai vazhdon të angazhohet e krijojë imazhe t

Nga depresioni te karrigia e invalidit, rrëfehet ish-futbollisti
  • 2019-01-16

Nga depresioni te karrigia e invalidit, rrëfehet ish-futbollisti

Në Itali i ka shkuar shumë pranë fitores së kampionatit, teksa luante me Interin e Hector Cuperit, ndërsa më pas u transferua në Premier League, La Liga, Ligue 1 dhe në fund mbylli karrierën në Ligue 2. Bëhet fjalë për mesfushorin e talentuar Stephane Dalmat, i cili iu bashkua Interit

Policia e Shtetit bllokon informacionin ndaj medias dhe publikut
  • 2019-01-14

Policia e Shtetit bllokon informacionin ndaj medias dhe publikut

Policia e Shtetit ka vendosur që të fshehë për publikun ngjarjet që ndodhin në vend gjatë 24 orëve të fundit.  Çdo ditë në faqen e Policisë së Shtetit publikoheshin ngjarjet e ndodhura në çdo rreth apo bashki. Publikimi i komunikatës së përditshme ishte një gjest transparent së