Rezultate te kerkimit per termin: +Publikun

Meta: total 1000 / total_found 21922 / time 0.010 / keyword[0] publikun / docs[0] 21922 / hits[0] 26649 /
Mbi 200 milionë dokumente arkivore tashmë të dixhitalizuara
  • 2019-01-14

Mbi 200 milionë dokumente arkivore tashmë të dixhitalizuara

Mbi 200 milionë dokumente arkivore për shqiptarët dhe historinë e shtetit shqiptar, deri dje vështirësisht të depërtueshme, sot, janë lehtësisht të aksesueshme, falë jo vetëm transformimit të ambienteve, por edhe sistemit të dixhitalizimit të dokumenteve arkivore. Tashmë kushdo i in

Ska dekodera, shtyhet në 1 shtator 2019 digjitalizimi për Tiranën
  • 2019-01-11

Ska dekodera, shtyhet në 1 shtator 2019 digjitalizimi për Tiranën

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) njofton se mbyllja e transmetimeve analoge televizive në qarqet Tiranë dhe Durrës parashikuar për në datën 15 janar 2019, shtyhet për në datën 1 Shtator 2019. Në këto dy qarqe, aktualisht bashkë ekzistojnë të dyja teknologjitë e transmetimit, s

Protesta e studentëve, Duma: Kauza sështë jopolitike! Rama luan djallëzisht
  • 2019-01-07

Protesta e studentëve, Duma: Kauza sështë jopolitike! Rama luan djallëzisht

Ashtu sikurse kishin paralajmëruar, studentët e nisën vitin aty ku e mbyllën tjetrin, në protestë! Ata u tubuan sërish për të kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre dhe jo dialog me kryeministrin. Protesta e sotme u parapri edhe nga apele të vazhdueshme të opozitës, që ndryshe nga s

Për herë të parë në Tiranë Festivali i Dritave, nesër spektakël magjik
  • 2018-12-28

Për herë të parë në Tiranë Festivali i Dritave, nesër spektakël magjik

Për herë të parë në Tiranë vjen Kuju Light Festival, një hapësirë artistike bashkëkohore ku më shumë se 15 instalacione dritash do të shfaqen për publikun artdashës në 29 dhe 30 dhjetor 2018, prej orës 18:00 deri në mesnatë. Festivali i dritave përfshin videomaping, laser show s

Rama vendime për studentët, live në 11:30
  • 2018-12-26

Rama vendime për studentët, live në 11:30

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama njoftoi se qeveria ka zhvilluar një mbledhje me fokus 8 kërkesat e studentëve. Rama shprehet se vendimet e qeverisë dhe plani i punës do të njofton pas pak në konferencën për mediat. Mbledhja e Qeverisë sot ka në fokus student

Rama: Arsim falas për studentët në nevojë dhe ata ekselentë
  • 2018-12-26

Rama: Arsim falas për studentët në nevojë dhe ata ekselentë

Në një konferencë për mediat, kryeministri Edi Rama bëri me dije se në mbledhjen e qeverisë fokusi kryesor ishte te 8 kërkesat e studentëve. Rama bëri me dije se do të përfitojnë të drejtë studimi falas, ata që vijnë nga familje me ndihmë ekonomike, të verbrit, para dhe tetrapleg

No Pic available
  • 2018-12-25

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit, kundër Beqos për drejtimin e Teatrit të Metropolit

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit përmes një deklarate hedh poshtë kandidaturën e Jonida Beqos për drejtimin e Teatrit Eksperimental. Aktualisht Beqo drejton Teatrin e Metropolit. “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po ndjek me aq vëmendje sa është e mundur në kuadër të jotransparencë