Rezultate te kerkimit per termin: +Puk

Meta: total 1000 / total_found 5889 / time 0.003 / keyword[0] puk / docs[0] 5889 / hits[0] 12389 /
Shqipëria nën dëborë, probleme në disa rrugë rurale
  • 2018-02-27

Shqipëria nën dëborë, probleme në disa rrugë rurale

I ftohti i acartë ka sjellë me vehte edhe dëbroen që kësaj here ka pushtuar pothuajse të gjithë territorin e vendit. Në sasi më të madhe në zonat malore por ka patur reshje edhe në qytete bregdetare. Deri tani probleme ka por nuk janë shumë serioze. Rrugët kryesore janë të kalueshme

No Pic available
  • 2018-02-14

Moti i keq, ja situata në të gjitha qarqet sipas Emergjencave Civile

Në të gjithë territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit ka mbizotëruar mot me reshje shiu dhe dëborë në zonat malore, duke sjellë probleme të shumta me qarkullimin në dhjetëra akse rrugore. Emergjencat Civile kanë publikuar një deklaratë, ku jepen informacione mbi gjendjen e rrug

Moti i keq në Korçë, dëborë dhe ndërprerje energjie në disa fshatra
  • 2018-02-13

Moti i keq në Korçë, dëborë dhe ndërprerje energjie në disa fshatra

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon se gjatë orëve të fundit është rritur intensiteti i reshjeve të dëborës përgjatë aksit Elbasan-Korçë. ARRSH dhe kompanitë e mirëmbajtjes kanë përqendruar mjetet borëpastruese e hedhëse të kripës bashkë me fadromat duke mbajtur nën kontroll si

Skandali i Gjykatës së Apelit; Liron pronarin e drogës, dënon të pafajshmin
  • 2018-01-31

Skandali i Gjykatës së Apelit; Liron pronarin e drogës, dënon të pafajshmin

Fiks Fare denoncoi një skandal në gjyqësorin shqiptar, ku një person i pafajshëm është dënuar nga Gjykata e Pukës dhe Apeli i Shkodrës, vetëm në bazë të një dëshmie. Nëpërmjet dokumenteve, intervistave në Shqipëri e Greqi, si dhe kamerave të fshehta, u arrit të provohet se një

Bien temperaturat në të gjithë vendin, reshje bore në Verilindje
  • 2018-01-14

Bien temperaturat në të gjithë vendin, reshje bore në Verilindje

Në Kukës, reshjet e dendura të bores nisën që në orën 09:30 të së dielës. Rruga e Kombit e rrugë të tjera nacionale e rurale për një qarkullim të kujdesshëm të automjeteve kalohen vetëm me zinxhirë. Ndërkohë edhe qytete të tjera sipas Metoalb do të ketë reshje dëbore. Të ti

No Pic available
  • 2018-01-09

Fushë-Arrëz, shpallet në kërkim zjarrëfikësi 36-vjeçar, tentoi të vrasë 2 persona

Policia e Fushë-Arrëzit pasditen e sotme ka shpallur në kërkim një 36-vjeçar, pasi ka tentuar të vrasë nëpërmjet një aksidenti të qëllimshëm dy persona, që gjendeshin në një tjetër automjet. 36-vjeçari Vladimir Topjana duke drejtuar mjetin e tij tip ‘Landrover’ ka godi

Lëvizjet në Prokurori, Arta Marku largon njerëzit e Llallës
  • 2018-01-09

Lëvizjet në Prokurori, Arta Marku largon njerëzit e Llallës

Largimet: Dritan Gina largohet nga drejtimi i prokurorisë Elbasan Pali Decolli largohet nga drejtimi i prokurorisë Fier Artur Ismaiukaj largohet nga drejtimi i prokurorisë Kukës Agron Gjana largohet nga drejtimi i prokurorisë Durres Marrin drejtimin: Ardian Nezha caktohet për drejtimin e pro