Rezultate te kerkimit per termin: +Punimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.441Z

Loro Boriçi, gati ndërtimi i tribunës

Vllaznia Më në fund duket se po afron koha e ndërtimit të tribunës anësore të munguar të stadiumit “Loro Boriçi”. Ky është lajmi i fundit që mbërrin nga Shkodra, ku shumë shpejt pritet të aplikohet zbatimi i projektit të hartuar nga drejtuesit e klubit Vllaznia dhe atyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.914Z

Bashkia, përfundon projekti për Unazën e Madhe, përcaktohet harta ku do të bëhen punimet

Eljona Lata Projekti Bashkisë të Tiranës për Unazën e Madhe edhe pse ka përfunduar teknikisht, ende nuk është vendosur se si do të zgjidhet fati i qytetarëve, që u preken banesat dhe bizneset private nga punimet. Studimi i kryer, ka përcaktuar sipërfaqen e tokës me pronar dhe numrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.357Z

Përfundimi i punimeve në aksin Tiranë-Elbasan, penalitete nëse nuk zbatohet kontrata

Rruga Tiranë-Elbasan parashikohet të përfundojë në fund të këtij viti. Drejtori i Autoritetit Rrugor Dashamir Xhika deklaron se  punimet do t’i vijoje kompania greke Aktor e cila sipas kontrates duht te mbylle punimet ne muajin dhjetor. Autoritetet parashikojnë penalitete nese afati n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.609Z

Kryeministri Berisha përshëndeti punimet e konferencës kombëtare me temë “Ne mund të ndalojmë dhunën në familje”  

-       Kryeministri Berisha u shpreh se kjo ditë dhe kjo konferencë është një apel i madh për të gjithë institucionet e zbatimit të ligjit, të cilat duhet të përparësojnë qëndrimin e tyre ndaj dhunës në familje me qëndrimet më ndëshkuese Kryeminist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.997Z

Rama fsheh fondet e bashkisë, nis rikonstruksionin e blloqeve të banimit pa u miratuar buxheti

Fillojnë punimet në bllokun 61, pas 6 muajsh pezullimi   Bashkia e Tiranës, në disa rrugë të kryeqytetit ka nisur investimet ende pa u miratuar fondi përkatës. Kjo, nga njëra anë tregon se si bashkia abuzon me infrastrukturën rrugore, duke nisur punimet, më pas i lë ato në mes dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.480Z

Gjykata Administrative rrezon INUK Pezullimi i bulevardit i paligjshem

0 p styletext-align justifyGjykata Administrative rrezon qeverine duke shpallur te paligjshem vendimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.214Z

Ruçi: Axhenda e PD-së të mos ndikojë në punimet e Kuvendit

TIRANE-Deputetët socialistë diskutuan dje, për gjysmë ore, në lidhje me axhendën e projektligjeve që do të kalojnë në Kuvend ditën e enjte. Burime zyrtare brenda grupit, bënë dje të ditur për "Gazeta Shqiptare", se ësht&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama