Rezultate te kerkimit per termin: +Puplat

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] puplat / docs[0] 90 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2008-12-07

Palltot e dimrit 2009, ja cilat forma propozojnë stilistët

Stina e ftohtë e dimrit rikthen palltot në garderobën tuaj. Madje, sipas stilistëve, dimri 2009 do të sfilohet nga palltot. Për këtë arsye, stilistët më të njohur në botë kanë paraqitur modelet e reja të palltove për këtë sezon. Elegancë e projektuar për një grua të fortë. Ja

No Pic available
  • 2008-10-30

Enkelejdi, si lakmus

Ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, përsëriti dy ditë më parë vendosmërinë për të çuar në Kuvend, pa konsensusin e opozitës, paketën e ligjeve për drejtësinë. Ekspertët e huaj dhe ata shqiptarë, që kanë kundërshtuar paketën në fundjavën që shkoi, si dhe përfaq

No Pic available
  • 2008-10-29

Mos u trembni nga Enkelejd Alibeaj

Nga Mero BazeMinistri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, përsëriti dje vendosmërinë për të çuar në Kuvend pa konsensusin e opozitës paketën e ligjeve për drejtësinë. Ekspertët e huaj dhe ata shqiptarë, që kanë kundërshtuar paketën në fundjavën që shkoi, si dhe përfaqësues të

No Pic available
  • 2008-10-11

Portreti i mikut Bekim Fehmiu

Nga Ali PodrimjaShpesh kam menduar si të shkruaj për Bekim Fehmiun. Dy janë arsyet kryesore: 1) Ai u shfaq kur rreth nesh ekzistonte një perde e hekurt dhe 2) Talenti i tij prej artisti e njeriu afirmoi qenien tonë kombëtare, pa marrë parasysh se në filmin shqiptar mungoi prania e tij. Një

No Pic available
  • 2008-09-10

Unë, goma

Unë jam goma, qënie e përunjur, me status të ulët shoqëror: të pastroj korridoret e bardha të letrës. Jam thjesht, pra, një shërbëtore që, pasi le fshesën mënjanë, ve duart në mes dhe silloiset me gjitonet për hallet e kësaj bote. Kësisosoj, mos prisni të jem ndonjë rrëfyese e

No Pic available
  • 2008-09-09

Nëpër korridoret e letrës

(Unë, goma) Ju thashë që letra e bardhë është kurmi qumështor i një virgjëreshe. Por kujdes! Kjo mund të jetë thjesht një gjasmim, vizllimë imazhesh prej pasqyrash të rreme, që mashtrojnë, bëjnë hile. Letra e bardhë kërkon ta marrësh me të mirë, ta përkëdhelësh, ta yshtësh

No Pic available
  • 2008-08-26

Fobitë më të çuditshme të botës

Autori i Lajmit: red.Kur flitet për fobitë, ta mendosh mirë, nuk ka vend për shaka: Kush ka frikë nga gjarpërinjtë, merimangat, të mbetet i mbyllur në ashensor, e di mirë sa terrorizuese është, qoftë edhe vetëm ta mendosh. Por ama, ndërsa disa prej fobive mund të jenë pjesërisht t