Rezultate te kerkimit per termin: +Puplat

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] puplat / docs[0] 90 / hits[0] 100 /
Minutat e refuzimit të karriges së deputetit
  • 2010-04-05

Minutat e refuzimit të karriges së deputetit

Libri i Zogajt "Të gjithë nëpër vendet e tyre". Vazhdon botimi - Letra e mbyllur drejtuar ministrit Ruli përfundon në kafenetë e qytetit - (vijon nga numri i së shtunës) Në datën 27 maj numrat e parë, domethënë emrat e parë, filluan të dilnin nga "makina sekrete" e listës. Por

No Pic available
  • 2010-02-28

Koka e skuqur e pulës gjendet në produktet e Mc Donald’s

WASHINGTON-Një kokë pule e skuqur tërësisht së bashku me puplat dhe me sqepin është gjetur në një produkt të Mc Donald’s. Një video e hedhur në Youtube tregon koken e pulës së bashku me lafshën dhe qafën me puplat e ngrira nga skuqja në vaj. Lajmi është përcjellë në video

No Pic available
  • 2010-01-18

Po vijnë ditët kur ER-ja dhe speciet e tij gam-gamë po bëhen të pabesueshëm

Vjen një kohë që propaganda mashtruese, që ka në thelb gënjeshtrën, e mbush kupën dhe bëhet tërësisht e pabeseueshme. E tillë është bërë propaganda e Edvinit, që po vihet në dyshim edhe nga elita e PS-së, e cila po kupton se interesat e vendit janë parësore, në krahasim me inte

No Pic available
  • 2009-12-12

Leter e paperfunduar per mikun tim, Robert Schwartz

Kam mall per ty, miku dhe shoku im i gjithe jetes. Kam menduar se me kalimin e kohes ,ky mall do te me qetohej dhe do te gjente nje struke ku te jetonte pa u ndier, ne heshtje, pa pasur nevojen t'u tregohej te tjereve. Paskam gabuar. Sepse ai mall ishte ku e ku me i forte se une. Pastaj ti miku im,

No Pic available
  • 2009-08-31

Martiri i kuq

Miri DHRAMI Askush nuk ma rrëzon mendimin se demokracitë vijnë dhe qëndrojnë pa martirë, të cilët mund t’i kenë shtatoret prej bronzi te sheshi, ose të jenë anonimë, të padukshëm, që duhen kërkuar me kujdes, ndryshe vitet i fshehin dhe,gjaku i tyre i derdhur shkon kot. Në fak

No Pic available
  • 2009-07-16

E mban mend Borën?

Bekim Fehmiu në një film të shkëlqyer për romët, "Mbledhësi i puplave", i Aleksandar Petrovic-it. Vepra që u evokua si modë në dhjetëvjeçarin e shpërbërjes së federatave Jugosllave nga Paskaljevic, Kusturica e të tjerë. I bukuri Bora është martuar me një grua më të madhe se

No Pic available
  • 2009-07-15

Si botova një gazetë bujqësore

Tuieni për gazetarinë dhe çështje të tjera Kush i shkruan kritikat e shfaqjeve teatrale për gazetat e dorës së dytë? Kush i bën recensionet e librave? Kush i drejton financat? Cilët llomotitin e bëjnë thirrje për përkori në të pirë? Një sërë pyetjesh që Mark Twain-i ngre në