Rezultate te kerkimit per termin: +Puplat

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] puplat / docs[0] 90 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2009-06-30

Çdo ideal që i nënshkruhet mirësisë

Në poezi, kjo ka shumë mundësi të ndodhë për faktin se në përgjithësi aty nuk banon më njeri. Në një epokë, kur poezia e re shqipe ia arriti gradualisht të shpopullohet me sukses nga kolonët e buzëqeshur të masivizimit socialist, rrezik se prej poezisë, përkrah me anëtarët e f

No Pic available
  • 2009-05-01

Të mbytur me heshtje

"Nëqoftëse do të groposësh një libër të vlershëm, mbyte me heshtje." Këto fjalë të kritikut destruktiv Hans De Vogelverge, shprehin më së sakti qëndrimin e disa mediave dhe opinionndikuesve të tjerë, ndaj dy librave mbi Enver Hoxhën: "Mjeshtri i intrigave, Bishtidreqit" dhe "Vdekj

No Pic available
  • 2009-04-15

Si të mbrohemi nga alergjia e luleve të pranverës

10 këshillat e mjekëve për të evituar alergjinë Me ardhjen e pranverës shtohen edhe rastet e alergjisë nga poleni. Sapo kemi hyrë në një periudhë të vitit, ku rastet e alergjisë, sidomos ato të shkaktuara nga poleni i luleve, kanë shpërthyer në çdo anë. Mjekët japin disa këshil

No Pic available
  • 2009-03-12

"Pushkatimet" pa gjyq

Agim Muhaxheri Prishtine, 11 mars - "Fiks fare" shkeli ne "mina", pergjoi ish ministrin Ylli Pango ne shtepine e tij. Nje veprim i ketille bie ndesh jo vetem me Kushtetuten e Republikes se Shqiperse, por edhe me Kodin penal. Kjo eshte logjika juridike.Tjeter eshte poltika, tjeter drejtesia. Ajo ck

No Pic available
  • 2009-03-12

Simptomat e shkaktuara nga alergjitë dhe dallimi nga virozat gripale

Këshillat që japin specialistët për shmangien e alergjive. Alergjitë, pas largimit të gripit dalin në pah alergjitë Emanuela Sako Pas largimit të virozave gripale vendin e tyre e ka zënë shfaqja e alergjive të ndryshme. Shfaqja e alergjive mund të ngatërrohet edhe me gjendjen gripale,

No Pic available
  • 2009-02-08

Sofia erotike

Me rastin e botimit të dytë brenda disa muajsh të romanit “Nata e Sofie Kondilit”, romani më i ri i Koço Kostës dhe “Saga” e tij për dashurinë. Në konceptimin dhe zhvillimin e fabulës së romanit vihet re hulumtimi dhe sistemimi i ngarkesave të shumta psiko-erotike të cilat ngër

No Pic available
  • 2008-12-15

Rama, me eger se Berisha

Megjithëse po sillen gjithnjë e më shumë argumente mbi dhunimin që, Kodi Zgjedhor i kthyer nga Presidenti i Republikës, diskriminon shumë parti jashtë oborreve të PS dhe PD, madje dhe ato organizime që mund të jenë "tej së majtës e të djathtës", lidershipi i Partisë Socialiste dhe p