Rezultate te kerkimit per termin: +Qarku +Berat

Total: 1440
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.825Z

Nis shpërndarja e materialve zgjedhore në Berat

Nis shpërndarja e bazës materiale nga KZAZ e Beratit drejt qendrave të votimit Në Berat proçesi i shpërndarjes së materialeve zgjedhore ka nisur paraditen e së shtëunës dhe ka vijuar normalisht, ndërkohë që Drejtoria e Policisë së Qarkut të Beratit deklaroi hartimin e një plani masa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.636Z

Qarku i Beratit i tejndotur

28/02/2005  Seminari i OSBE-së ka nxjerrë në pah ndotjen e madhe të qyteteve të kësaj zone, si dhe mungesën e projekteve BERAT – Ndotja e mjedisit në qarkun e Beratit ka shkuar në kufijtë maksimal. Tymi i dalë nga guroret, mbetjet e ngurta, teknologjia e vjetëruar, rrjedhja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.223Z

Qarku i Beratit nxjerr 5 deputetë socialistë

 BERAT - Socialistët beratas nuk kanë pritur sa të dalin përfundimet e numërimit të votave, por e kanë festuar para kohe sipas tyre fitoren. Të dhënat e fundit flasin se në mbyllje të 298 qendrave të votimit, PS ka fituar 5 nga 8 mandate, PS 2 dhe LSI 1 mandat. Gjatë gjithë ditës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.742Z

Berisha: Tirana, qarku me i rendesishem

Kryetari i Partise Demokratike Sali Berisha i pubikoi vete emrat e kandidateve per deputete ne te 12 qarqet e vendit, menjehere pas mbledhjes se kryesise se Partise Demokratike. Duke e nisur nga qarku e Tiranes, kreu i demokrateve e cilesoi ate si me te rendesishmin edhe per shkak se ky q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.061Z

Berat, zgjidhet kryetar qarku kandidati i djathtë me votat e së majtës

22/09/2011  Merr mandatin Petrit Sina, këshilltarët e opozitës bojkot këshillit. Socialistët në kërkim “të tradhtarëve” BERAT- Zgjidhet Petrit Sina kryetar i qarkut të Beratit. Kandidati i aleancës së djathtë është votuar dje me shumicë kartonësh nga këshilltarët, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.054Z

Rama prezanton kandidatët në Berat: Do të marrin 6 mandate (FOTO)

Berat- Partia Socialiste ka prezantuar skuadrën e saj të rilindjes që do të kandidojnë për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit në qytetin e Beratit. Në fjalën e tij, kryesocialisti Rama duke bërë pjesë të fushatës elektorale edhe kushtet atmosferike, tha se shiu është një shenjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.889Z

Qarku Berat, numërohen 113 kuti, ja si ndahen mandatet

Ora 08:38. Në Berat ka përfunduar numërimi i 113 kutive nga 305 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 51.41% të votave. LSI vjen e dyta me 27.79% të votave. PD renditet e treta me 20.19% të votave. Në Berat ndahen 7 mandate deputetësh dhe në bazë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama