Rezultate te kerkimit per termin: +Qarku +Berat

Total: 1440
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.892Z

Këto janë ndarjet e mandateve për 12 qarqe. Partia që mori më pak vota

Zgjedhjet e nëntat parlamentare në Shqipëri që prej vitit 1991, janë fituar nga Partia Socialiste, e cila ka siguruar mbi 70 mandate deputetësh, çka mund të krijojë e vetme qeverinë. Nga ndarja e mandateve në rang vendit, Partia Socialiste ka siguruar 73 mandate, PD 43 mandate, më pak se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.264Z

Dorëzohen vullnetarisht 69 armë zjarri, 40.119 fishekë, 30 granata

Vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe municioneve luftarake. Gjatë ditëve të fundit janë dorëzuar në të gjithë vendin 69 armë zjarri, 40.119 fishekë, 30 granata, 56 krehra, 23 ndezës, 2 kallëpe tritol, 2 predha, 195 kapsolla detonatore si dhe 6 bomba tymuese. Konkretisht në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.933Z

Brace akuzon Berishen

Qarku i Beratit, shqetësim kryesor ka mungesën e infrastrukturës. Rrugët, që lidhin gjithë këtë qark me pjesën tjetër të vendit, janë në gjendje shumë të keqe. Për këtë arsye, në një konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.895Z

Numërohet vetëm në një ZAZ. E majta 84 mandate, e djathta 56 mandate

Tiranë- Në ditën e tretë të procesit të numërimit të votave në të gjithë vendin, procesi është duke shkuar drejt përfundimit. Deri më tani në rang vendi janë numëruar në total 98,75% = 5439 nga 5508. Pjesëmarrja 53,45%. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.896Z

Numërohet vetëm në KZAZ-në 38. E majta 84 mandate, e djathta 56 mandate

Tiranë- Në ditën e tretë të procesit të numërimit të votave në të gjithë vendin, procesi është duke shkuar drejt përfundimit. Deri më tani në rang vendi janë numëruar në total 98,75% = 5439 nga 5508. Pjesëmarrja 53,45%. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.021Z

Eca-kriik: Rezultatet e fundit, PD 4 mandate më shumë se PS

TIRANË- Një orë para përfundimit të afatit zyrtar të numërimit të votave, Eca-Kliik publikon rezultatet më të fundit dalë nga qendrat e numërimit. Sipas të dhënave të publikuara në faqen online të kësaj organizate, PD është në avantazh me 4 mandate më shumë se PS. Në rang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.021Z

Eca-kriik: PD 2 mandate më shumë se PS

TIRANË- Deri në orën 17.26, projekti i ECA-s dhe KRIIK, i mbështetur nga USAID, Publikon të dhëna që nxjerrin në avantazh Partinë Socialiste, ndërkohë që ngushtohet diferenca e mandateve, ku PD-ja kryeson me 2 më shumë se PS-ja. Berat Ne 156 QV te numeruara ne Berat, 48.49 perqind

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama