Rezultate te kerkimit per termin: +Qendra +Kombtare

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Kaos në trafik, bllokohet për 30 minuta qendra e Fierit

Paralizohet qyteti i Fierit, si pasoj e trafikut t rnduar. Pr m shum se 30 minuta, dhjetra makina kan mbetur pa lvizur n rrethrrotullimin pran bashkis s qytetit. Paralizimi i trafikut ka ardhur si pasoj e fluksit t lart t mjeteve q vinin nga Vlora dhe jugu i vendit. Trafiku sht normalizuar pas mesdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Prifti: Energjia, një sportel për 60 leje

Ministri publikon procedurat për licencat energjitike. Nj ndr sektort q po shihet me interes nga investitort, shqiptar e t huaj, sht ai i energjis elektrike. Interesi i tyre n rritje nxiti qeverin t krijonte nj sportel t posam pr dhnin e licencave pr t shfrytzuar burimet alternat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

Ligji për artin, më shumë kompetenca bordeve artistike

Ndryshimet n ligjin pr Artin dhe Kulturn do shtojn kompetencat e bordeve artistike, t cilat deri m tani jan kritikuar vazhdimisht pr vendimet e tyre. Drafti, i cili parashikon ndryshime thelbsore, ka prfunduar tashm nga Ministria e Kulturs dhe n shtator do t drgohet n komisionet parlamentare. Mimoza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

QKR marrëveshje me Kryqin e Kuq për mbledhje ndihmash

Qendra Kombtare e Regjistrimit po krijon ura bashkpunimi me Kryqin e Kuq Shqiptar pr ngritjen e fondeve pr prballimin e situats emergjente t krijuar n veri t vendit. Pran ksaj qendre paraditen e sotme sht nnshkruar nj marrveshje mes QKR-s dhe Kryqit t Kuq pr gjetjen e bizneseve t ndryshme pr t finan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Borchardt: Shqipëria, arritje në luftën antikorrupsion

I pranishm n ceremonin e njvjetorit t QKL-s, ambasadori gjerman n Tiran vlersoi dje arritjet e deritanishme t qeveris shqiptare n luftn ndaj korrupsionit. Sipas Borchardt,antarsimi n NATO i Shqipris u arrit, prve reformave t tjera, edhe fal ngritjes s Qendrs Kombtare t Licencimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

MSH dhe Kryqi Kuq, apel për dhurimin e gjakut

Nisms s Ministris s Shndetsis pr t dhuruar gjak n mnyr vullnetare i sht bashkuar Qendra Kombtare e Transfuzionit t Gjakut dhe Kryqi i Kuq Shqiptar. Stafi i ktyre dy institucioneve ka dhuruar gjak n mnyr vullnetare ndrsa kanthirrje q t gjith qytetart t'i bashkohn ksaj nisme, veanrisht tani kur nevoja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.347Z

QKR: Askush nuk manipulon dot të dhënat

Qendra Kombetare e Regjistrimit ka bere perseri nje deklarate publike lidhur me akuzat per manipulim te opozites. Drejtori i kesaj qendre Tomi Kola, por edhe Drejtori i Regjistrit Tregtar Elektronik Kombetar, Rajmond Cimi, shpjeguan se askush ne kete institucion nuk ka mundesi qe te nderhyje ne te d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama