Rezultate te kerkimit per termin: +Qendra +Kombtare

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

QKR marrëveshje me Kryqin e Kuq për mbledhje ndihmash

Qendra Kombtare e Regjistrimit po krijon ura bashkpunimi me Kryqin e Kuq Shqiptar pr ngritjen e fondeve pr prballimin e situats emergjente t krijuar n veri t vendit. Pran ksaj qendre paraditen e sotme sht nnshkruar nj marrveshje mes QKR-s dhe Kryqit t Kuq pr gjetjen e bizneseve t ndryshme pr t finan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Borchardt: Shqipëria, arritje në luftën antikorrupsion

I pranishm n ceremonin e njvjetorit t QKL-s, ambasadori gjerman n Tiran vlersoi dje arritjet e deritanishme t qeveris shqiptare n luftn ndaj korrupsionit. Sipas Borchardt,antarsimi n NATO i Shqipris u arrit, prve reformave t tjera, edhe fal ngritjes s Qendrs Kombtare t Licencimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

MSH dhe Kryqi Kuq, apel për dhurimin e gjakut

Nisms s Ministris s Shndetsis pr t dhuruar gjak n mnyr vullnetare i sht bashkuar Qendra Kombtare e Transfuzionit t Gjakut dhe Kryqi i Kuq Shqiptar. Stafi i ktyre dy institucioneve ka dhuruar gjak n mnyr vullnetare ndrsa kanthirrje q t gjith qytetart t'i bashkohn ksaj nisme, veanrisht tani kur nevoja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.347Z

QKR: Askush nuk manipulon dot të dhënat

Qendra Kombetare e Regjistrimit ka bere perseri nje deklarate publike lidhur me akuzat per manipulim te opozites. Drejtori i kesaj qendre Tomi Kola, por edhe Drejtori i Regjistrit Tregtar Elektronik Kombetar, Rajmond Cimi, shpjeguan se askush ne kete institucion nuk ka mundesi qe te nderhyje ne te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Kush do ta drejtoj botn mbas 30 vjetesh ?

Vendet Perndimore sot zotrojn ekonomit m t fuqishme t bots. N krye t ktyre vendeve ndodhet Amerika, me t ardhura kombtare 14.4 trilion dollar. N krah t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, vijn shtetet, t cilat jan pjes e G-6; Franca, talia, Anglia, Gjermania dhe Japonia, me shumn e prbashkt t t ardhurav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.484Z

Teatri i Kukullave shfaqje për fëmijët e policëve të vrarë

Një ditë vetëm për ju ishte emblema e programit dedikuar fëmijëve të martirëve të policisë së shtetit nga Qendra Kombtare e Fëmijëve, Ministria e Brendshme dhe Teatri i Kukullave në Tiranë. Spektakli nisi në sheshin para teatrit me valle e këngë popullore e qytetare si dhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Biblioteka 65 vjeare

Megjithse Biblioteka Kombtare dhe Universitare e Kosovs n nj sondazh n nj ueb sajt t huaj sht futur n mesin e dhjet objekteve m t shmtuara, kjo nuk e pengoi drejtorin e saj q ta vlersoj lart punn q sht n kt bibliotek. N manifestimin pr shnimin e 65 vjetorit t themelimit t BKUK-s, i cili u mbajt t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama