Rezultate te kerkimit per termin: +Qendra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.534Z

“Të shpallet 20 shkurti 2009 festë kombëtare e demokracisë”

02/12/2009  Qendra Shqiptare e Rehabilitimit të Traumës dhe Torturës TIRANË- Qendra Shqiptare e Rehabilitimit të Traumës dhe Torturës u rikërkon krerëve të shtetit që ta shpallin 20 shkurtin “Dita e rrëzimit të simboleve komuniste dhe e nderimit të viktimave të regjimit ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.846Z

KQZ në deklaratën e parë: Votimi nisi normalisht. Problemet sporadike

Komisioni Qendror Zgjedhor,në prononcimin e parë për shtyp pë ditën e sotme informon se në të gjithë territorin e Shqipërisë nuk ka pasur asnjë shqetësim për hapjen e votimit. Zëdhënësi i KQZ-së: Garantojmë të drejtën për të votuar në mënyrë të painfluencuar”TIRANE- Në o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.600Z

Tiranë; Pritet hapja e dy qendrave ditore

Punimet për dy qendra të reja sociale janë drejt përfundimit, për qendrën polifunksionale në rrugën “Irfan Tomini”, në njësinë bashkiake nr. 7 dhe qendrën për të moshuarit pranë kombinatit “Misto Mame”, në njësinë bashkiake nr. 6. Projekti do të bëjë që nga “gërmadh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.140Z

KQZ: Rrezikohet procesi, partitë po shkelin ligjin

Pesë ditë para zgjedhjeve të së dielës, partitë politike vijojnë ende të shkelin ligjin, duke mos çuar emrat e përfaqësuesve të tyre në komisionet e qendrave të votimit. Kreu i KQZ, Arben Ristani, bëri sërish thirrje për subjektet politike, pasi, sipas tij, në rast të kundërt zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.158Z

Kukës, rritet interesi për pasaportat biometrike

Emigrantet jane dyndur ne gjendjet civile per tu pajisur me pasaporta biomterike. Por problem mbeten fshatrat ku nuk ka zyra aplikimi, ç'ka bën që banorët të udhëtojnë me km për të aplikuar në qendrën më të afërt KUKËS- Rritja e interesit të qytetarëve dhe veçanëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.058Z

SHBA, alarm për bombë në Harvard, evakuohen 4 ndërtesa të kampusit

NJU JORK- Një alarm për bombë në universitetin e famshëm të Harvard në SHBA ka vënë në lëvizje kampuset studentorë të këtij institucioni. ''Policia ka marrë informacione të pakonfirmuara, sipas të cilave një sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.597Z

Investimet gjermane në Shqipëri, inagurime në Cërrik, Pogradec dhe Korçë

Investimet gjermane në Shqipëri kanë ndikuar në përmirësimin e jetës së qytetarëve në disa rajone të vendit. Ambasada gjermane me anë të një turi ka ingaruar disa projekte mjaft të rëndësishme.   Ndalesa e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama