Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.862Z

Qeveria mirepret projekt-rezoluten e re

Qeveria e Kosoves permes nje deklarate per media ka mirepritur projekt-rezoluten e re te pergatitur nga 27 vendet anetare te BE-se dhe e mbeshtetur nga SHBA-te e cila do te prezantohet per miratim neser ne Asamblene e Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara. Draft-rezoluta e re e perkrahur nga te gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.844Z

Qeveria Rama më pak zv.ministrase qeveria Berisha, ja propozimet

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Qeveria 'Rama' 32 zv/ministra TIRANE- Ndryshe nga qeveria Berisha që numëronte së fundmi rreth 37 zv.ministra qeveria Rama pritet të numërojë 32 të tillë. Në fund të kësaj jave pritet që të emër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

Ish-ushtaraket qeveria kunder Kushtetueses

Qeveria hedh poshte vendimin e Gjykates Kushtetuese te dates 26 maj 2010 per pensionet suplementare te ushtarakeve. Treshja dominuese e Partise Demokratike Berisha-Topalli-Bode kane bere rillogaritje te reja per pensionet suplementare te ushtarakeve duke iu kundervene edhe gjykimit te Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.845Z

Qeveria, thirrje Vetëvendosjes: Shmangni dhunën

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës i bëri thirrje Lëvizjes Vetvendosje që të shmangë  përdorimin e dhunës dhe përpjekjet për të penguar lëvizjen e lirë të garantuar me Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Në reagimin e parë të qeverisë së Kosovës pas ngjarjeve në Merdarë dhe Dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.782Z

Qeveria paralajmeron CEZ-in

Qeveria parlajmëroi për herë të parë kompaninë e shpërndarjes CEZ, që të përmbushë detyrimet e saj ligjore, në të kundërt do të përballet me masa deri në më ekstremet. "Ne kemi një Ent Rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.050Z

Qeveria ul rritjen ekonomike

Qeveria është detyruar të ulë me gati 1 për qind rritjen ekonomike për vitin 2011 për shkak se ekonomia po ecën më ngadalë nga vlerësimet zyrtare. Në mbledhjen e fundit, që mbajti pak ditë më parë ku miratoi ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.163Z

Gërdeci, qeveria pranon gabimin

Qeveria shqiptare ka pranuar faktin, se përllogaritja e dëmshpërblimit për familjet e prekura nga aksidenti i Gërdecit, nuk është kryer në mënyrë të saktë. Duke u nisur nga numri i lartë i ankesave të paraqitura nga mbi 100 familje të prekura nga tragjedia, Këshilli i Ministrave vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama