Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

Ish-ushtaraket qeveria kunder Kushtetueses

Qeveria hedh poshte vendimin e Gjykates Kushtetuese te dates 26 maj 2010 per pensionet suplementare te ushtarakeve. Treshja dominuese e Partise Demokratike Berisha-Topalli-Bode kane bere rillogaritje te reja per pensionet suplementare te ushtarakeve duke iu kundervene edhe gjykimit te Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.845Z

Qeveria, thirrje Vetëvendosjes: Shmangni dhunën

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës i bëri thirrje Lëvizjes Vetvendosje që të shmangë  përdorimin e dhunës dhe përpjekjet për të penguar lëvizjen e lirë të garantuar me Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Në reagimin e parë të qeverisë së Kosovës pas ngjarjeve në Merdarë dhe Dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.782Z

Qeveria paralajmeron CEZ-in

Qeveria parlajmëroi për herë të parë kompaninë e shpërndarjes CEZ, që të përmbushë detyrimet e saj ligjore, në të kundërt do të përballet me masa deri në më ekstremet. "Ne kemi një Ent Rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.050Z

Qeveria ul rritjen ekonomike

Qeveria është detyruar të ulë me gati 1 për qind rritjen ekonomike për vitin 2011 për shkak se ekonomia po ecën më ngadalë nga vlerësimet zyrtare. Në mbledhjen e fundit, që mbajti pak ditë më parë ku miratoi ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.163Z

Gërdeci, qeveria pranon gabimin

Qeveria shqiptare ka pranuar faktin, se përllogaritja e dëmshpërblimit për familjet e prekura nga aksidenti i Gërdecit, nuk është kryer në mënyrë të saktë. Duke u nisur nga numri i lartë i ankesave të paraqitura nga mbi 100 familje të prekura nga tragjedia, Këshilli i Ministrave vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.402Z

Qeveria, 340 milion usd interesa

Rritja e interesave te kredive nga bankat private duket se ka prekur edhe qeverine. Sipas te dhenave nga Banka e Shqiperise, ankandi i fundit i bonove te thesarit, permes te cilave qeveria merr borxh nga bankat tregtare, solli nje rritje te interesit per borxhin njevjecar nga 7.95 qe ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.049Z

Qeveria përdori programe të palicencuara

SHBA Federalët bien dakord të paguajnë 50 milionë dollarë dëmshpërblime për kompanitë Qeveria e Shteteve të Bashkuara pranoi të paguajë 50 milionë dollarë dëmshpërblime, pasi u zbulua se ka piratuar mijëra kopje të një softi kompjuterik ushtarak. Një kompani me bazë në Teksas,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama