Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.402Z

Qeveria, 340 milion usd interesa

Rritja e interesave te kredive nga bankat private duket se ka prekur edhe qeverine. Sipas te dhenave nga Banka e Shqiperise, ankandi i fundit i bonove te thesarit, permes te cilave qeveria merr borxh nga bankat tregtare, solli nje rritje te interesit per borxhin njevjecar nga 7.95 qe ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.049Z

Qeveria përdori programe të palicencuara

SHBA Federalët bien dakord të paguajnë 50 milionë dollarë dëmshpërblime për kompanitë Qeveria e Shteteve të Bashkuara pranoi të paguajë 50 milionë dollarë dëmshpërblime, pasi u zbulua se ka piratuar mijëra kopje të një softi kompjuterik ushtarak. Një kompani me bazë në Teksas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Qeveria “glltit" kredin

Në pamundësi për të marrë borxh në tregun ndërkombëtar si pasojë e krizës, qeveria ka rritur fort huamarrjen nga bankat private në vend duke qene rrezik per tregun pasi eshte nje tendence per t’i marre pjesën me te madhe të fondeve. Për gjysmën e parë të vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.523Z

LSI: Qeveria cenon biznesin

Tiranë -Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta e ka vlerësuar si presion ndaj biznesit, vendimin e fundit të qeverisë për rritjen e kompetencave për tatim-taksat, për investigimin e biznesit dhe të biznesmenëve.“Asnjëherë në këto 4 vite, Qeveria Berisha nuk e ka trajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.251Z

Koshtunica: “Qeveria, në krizë”

Kontradiktat në lidhje me afrimin ose jo me Bashkimin Europian kanë bërë që qeveria serbe të hyjë në një krizë të madhe. Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar për mediat serbe se tashmë nuk ka më besim te partnerët e tij proeuropianë me të cilët ka krijuar nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.961Z

Qeveria vendime per Kosoven

Qeveria ka marre dy vendime te rendesishme te cilat synojne thellimin e bashkepunimit ekonomik mes Kosoves dhe Shqiperise Ne kuader te krijimit te tregut te perbashket por edhe te njehsimit te programeve arsimore te dy vendeve Ministri i Financave tha se sot u morr vendimi i cili hoqi TVSH-ne prej 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.487Z

Qeveria ndryshon dietat e ushtarakëve

Hiqet taksa mbi pagën. Ja sa do përfitojnë ushtarakët e angazhuar në Kosovë, Afganistan dhe Bosnjë Qeveria vendos ndryshimin e shpërblimeve për forcat ushtarake që shërbejnë me misione paqeruajtëse në kuadër të pjesëmarrjes të tyre në luftën kundër terrorizmit. Dhe për të moti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama