Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Qeveria “glltit" kredin

Në pamundësi për të marrë borxh në tregun ndërkombëtar si pasojë e krizës, qeveria ka rritur fort huamarrjen nga bankat private në vend duke qene rrezik per tregun pasi eshte nje tendence per t’i marre pjesën me te madhe të fondeve. Për gjysmën e parë të vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.523Z

LSI: Qeveria cenon biznesin

Tiranë -Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta e ka vlerësuar si presion ndaj biznesit, vendimin e fundit të qeverisë për rritjen e kompetencave për tatim-taksat, për investigimin e biznesit dhe të biznesmenëve.“Asnjëherë në këto 4 vite, Qeveria Berisha nuk e ka trajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.251Z

Koshtunica: “Qeveria, në krizë”

Kontradiktat në lidhje me afrimin ose jo me Bashkimin Europian kanë bërë që qeveria serbe të hyjë në një krizë të madhe. Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar për mediat serbe se tashmë nuk ka më besim te partnerët e tij proeuropianë me të cilët ka krijuar nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.961Z

Qeveria vendime per Kosoven

Qeveria ka marre dy vendime te rendesishme te cilat synojne thellimin e bashkepunimit ekonomik mes Kosoves dhe Shqiperise Ne kuader te krijimit te tregut te perbashket por edhe te njehsimit te programeve arsimore te dy vendeve Ministri i Financave tha se sot u morr vendimi i cili hoqi TVSH-ne prej 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.487Z

Qeveria ndryshon dietat e ushtarakëve

Hiqet taksa mbi pagën. Ja sa do përfitojnë ushtarakët e angazhuar në Kosovë, Afganistan dhe Bosnjë Qeveria vendos ndryshimin e shpërblimeve për forcat ushtarake që shërbejnë me misione paqeruajtëse në kuadër të pjesëmarrjes të tyre në luftën kundër terrorizmit. Dhe për të moti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.482Z

Qeveria kalon dosjet

brbrQeveria ka gati projektligjin e shume debatuar ate te hapjes se dosjeve ne mbledhjen e fundit per kete vit qeveria miratoi draftin e cili ne thelb parashikon mbledhjen e dosjeve te ish sigurimit te shtetit si dhe propozon krijimin e autoriteti te informimit Sipas ministrit projektligji ka marre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.803Z

Qeveria në gjyq nga hidrokarburet

Një vendim i Gjykatës Kushtetuese, i cili shpall si të pavlefshëm vendimet e qeverisë për bllokimin e importit të naftës së cilësisë së ulët D2, pritet t‘u hapë rrugën kompanive të dëmtuara të kërkojnë nga shteti "dëmshpërblim për fitim të munguar", bëhet e ditur nga Shoqa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama