Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.498Z

QEVERIA ËSHTË PROBLEMI

Nga Dr. Bledar KURTI Qeveria dhe qytetari Qeveria nuk është zgjidhja për problemet tona. Qeveria është problemi, ka thënë Ronald Reagan, Presidenti i 40-të i ShBA. Kjo thënie ka shumë kuptim në vendet me prejardhje anglo-saksone, për shkak të filozofisë së tyre racionale në lidhje me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.776Z

Qeveria “shurdhmemece”

Qeveria e drejtuar nga lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pavarësisht paralajmërimit për emërimin e një zëdhënësi të ekzekutivit të vendit, ende nuk e ka bërë një gjë të tillë, kështu që e vetmja mënyrë për marrjen e informatave për punën e Qeverisë së vendit është vetëm nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.235Z

Qeveria rrit taksat

Kuvendi ka miratuar nje ligj qe rrit akcizat per disa produkte dhe njekohesisht fut per here te pare ne liste produkte te reja, kryesisht amballazhet dhe gomat e automjeteve. Masat e reja jane qe propozon qeveria jane pritur me rezerva edhe nga vete deputetet e mazhorances“Eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.117Z

Qeveria është mbyllur

Lekë s'ka, kriza ka mbërritur në palcë, siguria ka rënë dhe bandat po qeverisin qytetet e mëdha, kanabistët janë në fushatën e korrjeve, prandaj qeveria ka vlerësuar se është më mirë të mbyllet edhe formalisht, sesa të bëjë sikur po punon. Qeveria është mbyllur dhe po b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.743Z

Portugali riformatohet qeveria

Kabineti i riformatuar ne Portugali ka bere betimin pasi presidenti i vendit miratoi ndryshimet, perfshire emerimin e konservatorit Paulo Portas ne postin e zv/kryeministrit, i cili do te kordinoje politikat ekonomike dhe negocitat mes Lisbones dhe Trojkes. Qeveria e re, frut i riformatimit te mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.668Z

PS: Qeveria dështoi

Tiranë -Partia Socialiste theksoi këtë të martë, se qeveria ka dështuar në planin e saj për zbutjen e varfërisë në vend. Nënsekretari për programin Ilir Beqja theksoi se kryeministri Sali Berisha pranoi publikisht se, edhe pas 44 muajsh në qeverisje, shqiptarëve nuk u mjafton kafshata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.214Z

Qeveria shqyrton Mocionin

Qeveria e Kosovës ka lëshuar një komunikatë lidhur me mocionin qe dje u miratua ne Kuvendin e Kosovës, duke theksuar se mbetet e përkushtuar ndaj rekomandimeve, të cilat dalin nga Kuvendi i Republikës së Kosovës."Në lidhje me rekomandimin e djeshëm të Kuvendit, Qeveria e Republikës së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama