Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.743Z

Portugali riformatohet qeveria

Kabineti i riformatuar ne Portugali ka bere betimin pasi presidenti i vendit miratoi ndryshimet, perfshire emerimin e konservatorit Paulo Portas ne postin e zv/kryeministrit, i cili do te kordinoje politikat ekonomike dhe negocitat mes Lisbones dhe Trojkes. Qeveria e re, frut i riformatimit te mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.668Z

PS: Qeveria dështoi

Tiranë -Partia Socialiste theksoi këtë të martë, se qeveria ka dështuar në planin e saj për zbutjen e varfërisë në vend. Nënsekretari për programin Ilir Beqja theksoi se kryeministri Sali Berisha pranoi publikisht se, edhe pas 44 muajsh në qeverisje, shqiptarëve nuk u mjafton kafshata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.214Z

Qeveria shqyrton Mocionin

Qeveria e Kosovës ka lëshuar një komunikatë lidhur me mocionin qe dje u miratua ne Kuvendin e Kosovës, duke theksuar se mbetet e përkushtuar ndaj rekomandimeve, të cilat dalin nga Kuvendi i Republikës së Kosovës."Në lidhje me rekomandimin e djeshëm të Kuvendit, Qeveria e Republikës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.399Z

Qeveria miraton buxhetin

brbrPasditen e sotme qeveria ka miratuar nje prej akteve me te rendesishme financiare te te gjithe vitit Mbledhja e cila eshte zhvilluar jashte radhe ka pasur ne fokus miratimin e projekt-buxhetit per vitin 2015 dhe paketen fiskale Buxheti per vitin e ardhshem eshte parashikuar te jete me i madhi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.991Z

Qeveria e renies

Poshte qeveria rrofte qeveria. Apo ndoshta rrofte qeveria poshte qeveria Kete do ta marrim vesh pas zgjedhjeve te ardhshme. Mirepo synimi i seances se Kuvendit te Kosoves te marten qe shkoi ishte poshte qeveria ne menyre qe te rroje qeveria. Teater i keq gjithsesi. Mbase nuk kane faj qytetaret e Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.080Z

Qeveria rikthen Eurobondin

Qeveria shqiptare do te tentoje te dale serish ne tregun nderkombetar per te marre borxh ne euro permes Eurobondit. Pasi deshtoi ne fillim te ketij viti per shkak te krizes se borxheve ne tregun nderkombetar burime nga Ministria e Financave bejne te ditur per Top Channel se qeveria do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.408Z

Qeveria falënderon protestuesit

Duke shprehur respektin për të drejtën e protestës, si mjet demokratik të shprehjes së shqetësimeve qytetare, Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson kulturën e demonstruar sot nga protestuesit në Prishtinë, thuhet në një kumtesë. Qeveria e Kosovës vlerëson, po ashtu, organet e r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama