Rezultate te kerkimit per termin: +Qipros

Total: 2259
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.854Z

Fitore ndaj Qipros

Gianni de Biasi kërkon fitore ndaj Qipros, për ta nisur pozitivisht fushatën kualifikuese për Botërorin 2014. Selektori i Kombëtares shqiptare e ka pranuar se qipriotët nuk mposhten lehtë, por beson se nëse futbollistët e tij luajnë së bashku si skuadër, mund t’i marrin tri pikë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.734Z

Jep dorëheqje qeveria e Qipros

Nga Express më 28 korrik 2011 në ora 16:30 Qeveria e Qipros ka dhënë dorëheqje, për shkak të trysnisë së fuqishme që të bëhet rikonstruimi i kabinetit, pas vdekjes së 13 personave, pas një shpërthimi në një bazë ushtarake. Zëdhënësi i qeverisë theksoi se presidenti i Qipros

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

Nis dialogu per ribashkimin e Qipros

Rreth 34 vjet pas ndarjes se ishullit mesdhetar te Qipros te dyja palet ndermarrin kete te premte nje nisme te re per ribashkimin e vendit. Presidenti i ri i Qipros, Dimitris Kristofias, eshte takuar me udheheqesin politik te Qipros se Veriut, Mehmet Ali Talat. Te dy politikanet takohen ne zonen neu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.859Z

Olli Rehn per fatin e Qipros

Olli Rehn per fatin e Qipros E diel 24 Mars 2013 1311 p styletext-align justify p Olli Rehn per fatin e QiprosNdersa Qipro po kalon ore vendimtare per fatet ekonomike komisioneri per eshtjet Ekonomike ne BE Olli Rehn shprehet se tashme per shtetin ishullor kane mbetur vetem zgjidhje te vesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.096Z

Vazhdojnë bashkëbisedimet për çështjen e Qipros

Qipro - Në ishullin e Qipros vazhdojnë bashkëbisedimet për një zgjidhje gjithëpërfshirëse lidhur me çështjen e Qipros dhe dy presidentët janë takuar për herë të tridhjetë bashkë. Presidenti i Republikës Turke të Qipros Veriore deklaroi se bisedimet për ekonominë kanë përfundu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.546Z

Westerwelle: Çështja e Qipros mund të zgjidhet

Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle e sheh të mundur zgjidhjen e konfliktit të Qipros. Por që të arrihet kjo duhet të bashkëpunojnë në mënyrë konstruktive pala greke dhe ajo turke në ishullin e ndarë. Gjermania e mbështet furishëm procesin e ribashkimit të Qipros, tha W

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.441Z

Turqia kunder Qipros

Kreu i Parlamentit Evropian ka kritikuar Turqinë për kërcënimin se do të ngrijë raportet me BE-në, në kohën kur presidenca e radhës e bllokut i kalon Qipros, të cilën Ankaraja nuk e njeh si shtet sovran. “E kritikoj këtë. Kj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama