Rezultate te kerkimit per termin: +Qipros

Total: 2259
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.428Z

Turqia bojkoton presidencën e Qipros

Që prej dates 1 korrik pjesa greke e Qipros mori presidencën e radhës së BE-së. Turqia, e cila kontrollon veriun e ishullit paralajmëron bojkot. Gjashtë muajt e ardhshëm pritet të jenë të trazuar për BE-në dhe Turqinë."Marrëdhëniet me Turqinë kanë një rëndësi të madhe, veçanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.012Z

Kostoja e dorezanise se Qipros

Kostoja e dorëzanisë së Qipros është rritur në 23 miliardë euro, sipas draft-dokumentit të përgatitur nga kreditorët e vendit. Kostoja fillestare ishte llogaritur në 17,5 miliardë. Por, totali i ri, i përcjellë në do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.524Z

Turqia paralajmëron aneksimin e Qipros Veriore

Gjatë një prononcimi për të përditshmen qipriotoveriore “Kibris”, Egemen Baësh tha se të gjithë opsionet lidhur me fatin e Qipros turke janë mbi tavolinë. “Ribashkimi në bazë në një marrëveshjeje të mundshme mes liderëve të Qipros turke dhe greke, krijimi i dy shteteve të pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.455Z

Një thirrje për ribashkimin e Qipros

11-07-2012 / “Southeast European Times” Dy figura të njohura po sugjerojnë se afati gjashtë mujor i Qipros në presidencën e BE është një mundësi për të korrigjuar gati 40 vjet histori: ribashkimin e Qipros për herë të pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.699Z

Turqia dhe Greqia përplasen për gazin e Qipros

Turqia dhe Greqia kanë shkëmbyer kritika ndaj njëra-tjetrës për shkak të përpjekjeve të Qipros për të shfrytëzuar burimet e hidrokarbureve rreth brigjeve të saj në Mesdheun lindor. Gjatë një konference për shtyp në Ankara, Ministri i Jashtëm grek, Evangelos Venizellos, fajësoi Tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.333Z

Bogdani: Do shënoj ndaj Qipros

 Leonard KarajErjon Bogdani është sulmuesi më "prodhimtar" shqiptar i kualifikueseve të Kampionatit Botëror "Afrika e Jugut 2010". Sulmuesi i Kievos ka shënuar dy nga katër golat e realizuar nga përfaqësuesja jonë në shtatë ndeshjet e para, pikërisht një gol n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.281Z

Nikozias, jep dorëheqjen guvernatorii Bankës Qipros, bankat hapen të enjten

NIKOZIA- Guvernatori i "Bank of Cyprus" (Banka e Qipros), banka më e madhe dhe kryesorja në ishullin e Mesdheut deklaroi  dhënien e dorëheqjes nga detyra e kreut të insitucionit financiar, pas arritjes së marrëveshjes për një plan shpëtimi ekonomik mes Qipros dhe Trojkës së kreditorëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama