Rezultate te kerkimit per termin: +Quirinale

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.068Z

Italia me kryeministër, EnricoLetta pranon të formojë qeverinë

ROME - Enrico Letta pranon të marrë detyrën për formimin e qeverisë së re nga presidenti italian Giorgio Napolitano.  Zv.sekretari i PD-së pranoi propozimin për të formuar qeverinë e re italiane duke i dhënë fund kështu ngërcit politik që prej 2 muajsh, ku zgjedhjet e shkurtit nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.176Z

Itali, kreu i qeverisë Enrico Lettakonsultime për emrat e ministrave

ITALI - Kreu i qeverisë Enrico Letta i ngarkuar nga presidenti italian Giorgio Napolitano për ta drejtuar atë ka filluar konsultimet me forcat politike të krijojë listën e ministrave, që do të jenë pjesë e këtij kabineti. Afati i formimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.176Z

Italia me kryeministër, EnricoLetta "pranon" të formojë qeverinë

ROME - Enrico Letta pranoi me rezerva të marrë detyrën për formimin e qeverisë së re nga presidenti italian Giorgio Napolitano.  Zv.sekretari i PD-së pranoi propozimin për të formuar qeverinë e re italiane duke i dhënë fund kështu ngërcit politik që prej 2 muajsh, ku zgjedhjet e sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.227Z

Napolitano-Monti: Mbështetje për integrimin, Berisha: Mirënjohje

TIRANË- Kryeministri Berisha gjatë vizitës së tij zyrtare në Itali ka mërrë mbështetjen e krerëve të lartë të shtetit fqinj, në procesin e Integrimit sa më të shpejtë të vendit në Bashkimin Europian. Gjatë vizitës së zhvilluar me presidentin, Giorgio Napolitano në Quirinale s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.160Z

Zgjedhjet në Itali, sondazhet frikësojnë, fiton terren Beppe Grillo

ROME- Sondazhet e fundit frikësojnë partitë politike në Itali. "Lëvizja Pesë Yje" (M5S) e ish-komedianit, Beppe Grillo renditet në vendin e dytë pas Partisë Demokratike. Ndërsa të tre partitë politike të kryesuar nga kryeministri në ikje Mario Monti kanë pësuar ulje në nivel mbësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.218Z

Kryeministri Berisha vizitë në Itali, sot takohet me Montin

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha u nis dje për në Romë (Itali), ku do të ketë takime me personalitetet më të larta italiane, si dhe do të marrë pjesë në punimet e Forumit Ekonomik shqiptaro-italian. Sipas zyrës së shtypit pranë kryeministrisë, në këtë vizitë, Kryeministri shoq�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.222Z

Kryeministri Berisha vizitë në Itali, sot takohet me Napolitanon e Montin

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha u nis dje për në Romë (Itali), ku do të ketë takime me personalitetet më të larta italiane, si dhe do të marrë pjesë në punimet e Forumit Ekonomik shqiptaro-italian. Sipas zyrës së shtypit pranë kryeministrisë, në këtë vizitë, Kryeministri shoq�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama