Rezultate te kerkimit per termin: +Radion +Evropa

Total: 2676
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.941Z

Nje hap para armikut

01-10-2010 / Evropa e Lire Kryetari i Bordit Amerikan te Guvernatoreve per Transmetime BBG Walter Isaacson shpalli nje drejtim te ri te transmetuesve nderkombetare te Shteteve te Bashkuara qe ka te beje me mjetet dhe teknologjite e fundit te mediave per te qene keshtu nje hap perpara atyre qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.265Z

Gani Geci dyshohet për vrasje, policia ende në kërkim të deputetit

PRISHTINE- Policia e Kosovës ende nuk ka arrestuar ish Deputetin e Kuvendit të Kosovës, Gani Gecin, i cili dyshohet se ka vrarë një person më inicialet R. SH në qendër të Skënderajt. Këtë e ka konfirmuar për Radion e Evropa e Lirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.068Z

Fried: EULEX-i nuk është neutral, Kosova nuk ndahet

"EULEX-i vepron brenda kornizës së Rezolutës së Këshillit të Sigurimit 1244, por është larg të qenit status neutral", ka thënë ndihmës nënsekretari amerikan i Shtetit për çështjet e euro-azisë, Daniel Fried. Ndihmësnënsekretari amerikan i Shtetit për çështjet e eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.319Z

Dështimet e Qeverisë së Kosovës në privatizim

Privatizimi i Brezovicës nuk paraqet dështimin e vetëm të ndërmarrjeve të mëdha publike që konsiderohen si burim i zhvillimit ekonomik të Kosovës. Qeveria e Kosovës dy herë dështoi në privatizimin e Postë Telekomit të Kosovës, ndërkaq Kombinati metalurgjik "Trepça" për vite ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.309Z

Prifti britanik dëbohet nga Kosova, arrestohet në Londër

Prifti që akuzohet për përdhunim të të miturve në Britani të Madhe është dëbuar nga Kosova, konfirmon zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha për Radion Evropa e Lirë. Leja e qëndrimit e 72 vjeçarit, Andrew Charles Kingston Soper (foto)kishte skaduar dhe për këtë, sipas li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.689Z

Thaçi kthen për riprocedim listën e gjyqtarëve serbë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk do të bëjë dekretimin e 34 gjyqtarëve nga radhët e komunitetit serb, të propozuar nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës që nga muaji gusht i vitit 2015, kanë bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë zyrtarë të Presidencës. Zyra për media e presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.560Z

Fushata elektorale, partitë"deklarojnë" 1.5 milionë euro

KOSOVE - Mbi 1.5 milion euro po del të jenë planifikuar të shpenzohen për zgjedhjet e 3 nëntorit nga pesë partitë më të mëdha në vend.Hisen më të madhe të deklaruar për Radion Evropa e Lirë, del ta ketë Lidhja Demok

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama