Rezultate te kerkimit per termin: +Radion +Evropa

Total: 2676
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.319Z

Dështimet e Qeverisë së Kosovës në privatizim

Privatizimi i Brezovicës nuk paraqet dështimin e vetëm të ndërmarrjeve të mëdha publike që konsiderohen si burim i zhvillimit ekonomik të Kosovës. Qeveria e Kosovës dy herë dështoi në privatizimin e Postë Telekomit të Kosovës, ndërkaq Kombinati metalurgjik "Trepça" për vite ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.309Z

Prifti britanik dëbohet nga Kosova, arrestohet në Londër

Prifti që akuzohet për përdhunim të të miturve në Britani të Madhe është dëbuar nga Kosova, konfirmon zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha për Radion Evropa e Lirë. Leja e qëndrimit e 72 vjeçarit, Andrew Charles Kingston Soper (foto)kishte skaduar dhe për këtë, sipas li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.689Z

Thaçi kthen për riprocedim listën e gjyqtarëve serbë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk do të bëjë dekretimin e 34 gjyqtarëve nga radhët e komunitetit serb, të propozuar nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës që nga muaji gusht i vitit 2015, kanë bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë zyrtarë të Presidencës. Zyra për media e presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.560Z

Fushata elektorale, partitë"deklarojnë" 1.5 milionë euro

KOSOVE - Mbi 1.5 milion euro po del të jenë planifikuar të shpenzohen për zgjedhjet e 3 nëntorit nga pesë partitë më të mëdha në vend.Hisen më të madhe të deklaruar për Radion Evropa e Lirë, del ta ketë Lidhja Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.152Z

"Njohja, BE te bashkohet"

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Medlin Olbrajt, i ka bere thirrje Evropes qe e bashkuar ta njohe pavaresine e Kosoves dhe njekohesisht Serbise t'i behet e qarte se vendin e ka ne Evrope, "nese sillet sic duhet". "Me te vertet mendoj se Evropa duhet te jete e bashkuar ne kete ceshtje. Ne kemi ber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.402Z

Dyert e hapura për Ballkanin

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, i tha Radios Evropa e Lirë se aleanca do ta vazhdojë politikën e dyerve të hapura për Ballkanin. Ai tha se në takimin e ministrave të Jashtëm në Talin, do të diskutohet koncepti i ri strategjik i NATO-s dhe reformat në aleancën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.399Z

Rasmusen: NATO i ka dyert e hapura per Ballkanin

BRUKSEL- Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen, i tha Radios Evropa e Lirë se aleanca do ta vazhdojë politikën e dyerve të hapura për Ballkanin.Ai tha se në takimin e ministrave të Jashtëm në Talin, do të diskutohet koncepti i ri strategjik i NATO-s dhe reformat në alea

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama