Rezultate te kerkimit per termin: +Ramadanit

Total: 282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.549Z

“Mbarë shqiptarët, krenar me veprën e Agim Ramadanit”

Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, po vazhdon dita e tretë e Manifestimit tradicional kulturor “Ditët e Agimit 2014”, në nderim të dëshmorit të kombit, Agim Ramadani, i cilit sot ka ditëlindjen. Fillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.515Z

Rrëfimi i snajperistit gjerman që ishte ushtar i UÇK-së (Video)

15 vjet më parë në një luftë me motive të pastra lirie e cila po zhvillohej në Kosovë pati ardhur të luftoi një gjerman. Mike Spath thuhet se ishte krahu i djathtë i Agim Ramadanit e profesioni i tij ishte snajperist. Si njajperist ai ishte rreshtuar krahë Agim Ramadanit në Koshare. Gje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.177Z

Prizreni, pashallëk i Ramadanit

Lidhja Demokratike e Kosovës në një komunikatë për shtyp të lëshuar të mërkurën, ka adresuar një seri kritikash dhe akuzash për kryetarin aktual të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja. “Mos respektimi i fundit i ligjit që e obligon që t’i dorëzojë Kuvendit Komunal një ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.642Z

Ortakët e Isufit të hetuar për trafik droge

Hetuesit gjermanë po merren me çështjen e Ramadanit dhe Osmanit. Dyshohet se bëjnë pjesë në mafian ballkanike TIRANË- Ortakët me të cilët kunati i ministrit Lulëzim Basha ka vendosur të kryejë biznes prej dy vjetësh janë nën hetimin e organeve të specializuara gjermane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.607Z

Presidenti Topi i shpreh ngushëllimet familjarëve të Profesor Ramadan Sokolit, për ndarjen e tij nga jeta.

11 mars 2008 Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i dërgoi një mesazh ngushëllimi familjarëve të Profesor Ramadan Sokolit, i cili u nda nga jeta në moshën 88 vjeçare. "Të dashur familjarë të Profesor Ramadanit, Me keqardhje të thellë mësova për ndarjen nga jeta të Profesor Ramada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.092Z

Muza e Agimit i takoi poetit Shaip Beqirit

Çmimi "Muza e Agimit" që jepet në kuadër të manifestimit tradicional kulturor "Ditët e Agimit", për nder të veprimtarit, luftëtarit e poetit Agim Ramadani, i takoi poetit Shaip Beqiri për poezinë e tij "Shajnia" kushtuar poetit Ali Podrimja. Çmimin Beqirit ia dorëzoi vëllai i Agimit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.335Z

Korab Shaqiri i drejtohet Ramushit, ofendon Burim Ramadanin (Foto)

Ndodhë shpesh që në zhvillimet politike në vend të përshihen edhe artistët, ndonjëherë qoftë edhe pa dashje. Një rast i tillë ka ndodhur këto ditë me këngëtarin Ilir Shaqiri dhe Korab Shaqiri, transmeton Telegrafi. AdPla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama