Rezultate te kerkimit per termin: +Ramadanit

Total: 282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.345Z

A ekziston në Maqedoni lëvizja e vahabistëve?

Bashkësia Fetare Islame (BFI), si i vetmi institucion fetar islam që mban përgjegjësi për jetën fetare në Maqedoni, ka deklaruar publikisht se në Maqedoni nën petkun fetar ekziston lëvizja e njohur radikale vahabiste Pas incidentit të ndodhur në xhaminë Isa Beg në Shkup, kur u largua m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.217Z

Moisiu: Të mos përdoret termi kosovar

Prishtinë, 12 prill, NOA Në ceremoninë e 12-vjetorit të rënies së Agim Ramadanit dhe dëshmorëve të tjerë në Betejën e Koshares, ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ka kërkuar që termi kosovar mos të përdoret për ti dhënë kuptim tjetër, por vetëm atë kuptim që ka, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.528Z

Xhufi: Shteti të jetë afër familjarëve

Zv.kryetari i LSI-së, z. Pëllumb Xhufi, foli për ngjarjen e rëndë tragjike të vrasjes së dy efektivave të Policisë së Shtetit, duke u shprehur se “Lëvizja Socialiste për Integrim dëshiron të shprehë ndjenjat e solidaritetit dhe të bashkëpjesëmarrjes në këtë dhimbje të thellë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.709Z

Ramadani: Lirimi i Sheshelit, fyerje për viktimat

Vendimi për lirimin e përkohshëm të ish kryetarit të Partisë Radikale serbe, Vojislav Sheshel nga Tribunali i Hagës nga zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Burim Ramadani ndër të tjera është konsideruar edhe fye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.496Z

Edona Llalloshi këngë për Agim Ramadanin (Video)

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Edona Llalloshi ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Heroi”, kushtuar heroit të kombit Agim Ramadanit dhe luftës së Koshares. Me tekst të Arsim Bunjakut dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.946Z

Guri që "bashkoi" Kosovën dhe Shqipërinë (Foto+Video)

Thyerja e kufirit ndërshqiptarë nga UÇK e cila në betejën e ashpër të Koshares kishte humbur 113 dëshmorë është një prej betejave më të mëdha të luftës për çlirim. Mirëpo qëllimi final ishte realizuar. Forcat serbe kishin pësuar humbje të mëdha ku së paku zyrtarisht mësoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.088Z

Ramadani: Rreziku nga sulmet terroriste nuk është i pa pritur

Ai madje thotë se është shoqëria dhe institucionet e Kosovës që nuk kanë dashur ta shohin këtë rrezik e që sipas tij janë "demonizuar" të gjithë ata që kanë ngritur alarmin qysh vite më parë. Postimi i plotë e Burim Ramadanit në Facebook: Rreziku nga sulmet terroriste nuk ësht�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama