Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Total: 1660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.501Z

Erdhi Muaji i Ramazanit

Ka nisur sot Muaji i Shenjte i Ramazanit, muaj i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harreses, miresise dhe dashurise. E gjithe bota islame gjate ketij muaji fale teravite dhe thirrjet per lutje degjohen nga te gjitha xhamite ne mbare boten. Ramazani eshte muaji i nente i vitit sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.851Z

Bota myslimane kremton muajin e Ramazanit

Në shumë vende myslimane në Azi, që nga Afganistani e deri në Malajazi, recesioni ekonomik global është tashmë faktor me ndikim edhe në muajin e madhërueshëm të Ramazanit. Kriza financiare ka filluar të ndihet edhe më tepër në këto ditë, duke qenë se besimtarët myslimanë shpen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.845Z

Ç’është muaji i Ramazanit ?

 TIRANE- Muaji i Shenjtë i Ramazanit konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harresës, mirësisë dhe dashurisë. E gjithë bota islame gjatë këtij muaji falë teravitë dhe thirrjet për lutje dëgjohen nga të gjitha xhamitë në mbarë botën. Ramazani është muaji i nëntë i v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.541Z

Muaji i Ramazanit, Muça uron besimtarët

Ditën e mërkurë nis muaji i Shenjtë i Ramazanit. Ky muaj është më i rëndësishmi në kalendarin Islam dhe për të gjithë myslimanët. Për këtë arsye, kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Seli Muça, duke uruar nisjen e këtij muaji, është shprehur "muaji i Ramazanit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.342Z

Muaji i Ramazanit, Selim Muça uron besimtarët

TIRANE- Kryetari i Komunitetit Musliman, Selim Muça ka uruar gjithe besimtaret me rastin e muajit të madhënueshëm të Ramazanit, që nis të hënën në 1 Gusht. Permes nje deklarate per mediat, ai uroi besimtarët per agjerim te lehte e te begate dhe uroi qe muaji i Shenjtë i Ramazanit, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.464Z

Nesër nis muajii Ramazanit, Mucauron besimtarët

TIRANË- Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit, i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i mirësisë dhe dashurisë. Duke uruar besimtarët mysliman si brenda dhe jashtë vendit për një agjerim sa më të lehtë, Kryetari i Komunitetit Mysliman shqiptar, Haxhi Selim Muça, u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Agjerimi i Ramazanit, detyrim Islam

Nje tjeter sondazh i pranishem javen e kaluar ne gazeten "Koha Jone" online, ishte ai per Muajin e Madherueshem te Ramazanit. Pyetja qe iu be lexuesve, ishte "Muaji i Ramazanit ka nisur, ju si e konsideroni agjerimin? Nder nje mije e shtate votues qe moren pjese ne sondazh, 479 prej tyre e vleresuan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama