Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Total: 1660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.714Z

Nis muaji i Shenjte i Ramazanit

brbrNe te gjithe globin me shume se 1 miliarde myslimane fillojne muajin e Shenjte te Ramazanit Lideret fetare nga e gjithe bota kane bere thirrje per nje muaj paqe e solidariteti Sipas kalendarit mysliman muaji i Ramazanit fillon me 28 qershor dhe dita e pare e Fiter Bajramit eshte me 28 korrikbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.645Z

Muaji Ramazanit, Medreseja iftar për besimtarët

Medresea e Tiranës në bashkëpunim me Komunitetin musliman shqiptarë, në ditën e 19-të të muajit të madhërishëm të Ramazanit, shtroi Iftarë, ku ishin të ftuar besimtarë myslimanë. Përgjatë Iftarit, përsh&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.653Z

Nis muaji i shenjtë i Ramazanit

TIRANE-Nis Muaji i shenjtë i Ramazanit. Ministria e Shëndetësisëi ka publikuar në faqën zyrtare në Web, disa këshilla dietike lidhur me muajin e Ramazanit. Më shumë se 1 miliarde myslimanë në të gjithë botën nisin sot muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.592Z

Myslimanët fillojnë muajin e shenjtë të Ramazanit

Myslimanët nga e gjithë bota, kanë festuar nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.Nisja e festimeve varion në komunitetet dhe vendet myslimane nga shfaqja e hënës së plotë.Dita e parë e agjërmit ka nisur të hënën në Indonezi, vendi me përqindjen më të lartë të besimtarëve m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.518Z

Nis sot muaji i shenjtë i Ramazanit

Myslimanët nga e gjithë bota, kanë festuar nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.Nisja e festimeve varion në komunitetet dhe vendet myslimane nga shfaqja e hënës së plotë.Dita e parë e agjërmit ka nisur sot në Indonezi, vendi me përqindjen më të lartë të besimtarëve mysliman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.618Z

Nis sot "Muaji i Shenjtë i Ramazanit"

Besimtarët myslimanë kanë nisur sot Muajin e Shenjtë të Ramazanit i konsideruar si muaji i sakrificës, i mirësisë dhe i dashurisë. Në muajin e shenjtë të Ramazanit myslimanët agjërojnë dhe ndihmojnë të varfrit dhe gjatë ditës nuk hanë, nuk pinë, nuk pinë duhan e as kryejnë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.499Z

Nis sot muaji i Ramazanit

 Sot nis muaji i shenjtë i Ramazanit, i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harresës, mirësisë dhe dashurisë. Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Selim Muça, uroi dje  gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë. ”Qëllimi i Ramazanit është të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama