Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Total: 1660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.653Z

Nis muaji i shenjtë i Ramazanit

TIRANE-Nis Muaji i shenjtë i Ramazanit. Ministria e Shëndetësisëi ka publikuar në faqën zyrtare në Web, disa këshilla dietike lidhur me muajin e Ramazanit. Më shumë se 1 miliarde myslimanë në të gjithë botën nisin sot muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.592Z

Myslimanët fillojnë muajin e shenjtë të Ramazanit

Myslimanët nga e gjithë bota, kanë festuar nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.Nisja e festimeve varion në komunitetet dhe vendet myslimane nga shfaqja e hënës së plotë.Dita e parë e agjërmit ka nisur të hënën në Indonezi, vendi me përqindjen më të lartë të besimtarëve m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.518Z

Nis sot muaji i shenjtë i Ramazanit

Myslimanët nga e gjithë bota, kanë festuar nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.Nisja e festimeve varion në komunitetet dhe vendet myslimane nga shfaqja e hënës së plotë.Dita e parë e agjërmit ka nisur sot në Indonezi, vendi me përqindjen më të lartë të besimtarëve mysliman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.618Z

Nis sot "Muaji i Shenjtë i Ramazanit"

Besimtarët myslimanë kanë nisur sot Muajin e Shenjtë të Ramazanit i konsideruar si muaji i sakrificës, i mirësisë dhe i dashurisë. Në muajin e shenjtë të Ramazanit myslimanët agjërojnë dhe ndihmojnë të varfrit dhe gjatë ditës nuk hanë, nuk pinë, nuk pinë duhan e as kryejnë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.499Z

Nis sot muaji i Ramazanit

 Sot nis muaji i shenjtë i Ramazanit, i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i harresës, mirësisë dhe dashurisë. Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Selim Muça, uroi dje  gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë. ”Qëllimi i Ramazanit është të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.656Z

Nis neser muaji i Ramazanit

brbrPer mbare besimtaret myslimane e shtuna e 28 qershorit shenon nisjen e muajit te Ramazanit Kreu i komunitetit mysliman Skender Brucaj ka uruar besimtaret per nje agjerim te mbare Urime kane ardhur edhe nga kryegjyshi boteror i bektashinjve Baba Mondi Muaji i Ramazanit konsiderohet periudha me e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.340Z

Selim Muca, mesazh urimi për fillimin e muajit të Ramazanit

TIRANË - Në prag të fillimit të muajit të Ramazanit kreu i Komunitetit Musliman shqiptar, Selim Muca, ka dhënë mesazhin e urimit për të gjithë besimtarët në mbarë vendin. Muaji i Ramazanit, i cili fillon të hënën është një muaj i rëndësishëm për besimtarët myslimanë në t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama