Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Total: 1660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.229Z

Vrasja misterioze e gazetarit Khashoggi brenda konsullatës, djali i viktimës bën deklaratën befasuese: Në muajin e shenjtë të Ramazanit

Djali i gazetarit saudit, Jamal Khashoggi i cili u vra brenda një konsullate Saudite, në Stamboll në Tetor 2018, ka bërë një deklaratë befasuese. Salah Khashoggi ka thënë se fal vrasesit e babait te tij, shkruan BBC. Permes nje shenimi ne Twitter, djali i gazetarit shkruante se: “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.240Z

9 fakte që ndoshta nuk i dini për Ramazanin

Rituali – Besimtarët myslimanë nga e gjithë bota festojnë këtë muaj festën e Ramazanit, kohë gjatë së cilës ata agjërojnë nga ushqimi dhe pijet, por mbi të gjitha synojnë zhvillimin shpirtëror dhe nxitjen e bamirësisë Muaji i Shenjtë i Ramazanit për besimtarët mys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.653Z

Muaji i shenjtë i Ramazani, myslimanet nisin Agjerimin

TIRANË-Besimtarët myslimanë në të gjithë botën dhe në Shqipëri kanë nisur sot agjërimin e muajit të Ramazanit i cili zgjat 30 ditë dhe përmbyllet me festimin e Bajramit të Madh. Në 30 ditët e Ramazanit, besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia pirja dhe kënaqësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.057Z

Kryeministri Berisha shtron Iftar në nderim të Muajit të Madhërueshëm të Ramazanit  

Kryeministri Berisha, në nderim të Muajit të Shenjtë të Ramazanit shtroi të premten në mbrëmje, një Iftar për besimtarët myslimane, në një prej rezidencave qeveritare. Kjo darkë mblodhi së bashku shumë miq dhe të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.944Z

Ramazani, ndahen myslimanet

Ne Shqiperi ka nisur zyrtarisht Muaji i Shenjte i Ramazanit, qe konsiderohet si muaji i sakrifices, miresise dhe dashurise. Kreu i ketij komuniteti Selim Muca ka deklaruar te premten, si diten e pare te nisjes se agjerimit. “Te dashur besimtare myslimane kudo qe ndodheni brenda dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.960Z

Ekzekutimi i Emiljano Ramazanit i lidhur edhe me dy vrasje të tjera në Elbasan. Policia dyshon se i ndjeri kishte dijeni për

Ekzekutimi në mënyrë mafioze i Emiljano Ramazanit një javë më parë në Elbasan, dyshohet se ka lidhje me dy vrasje të mëparshme po në këtë qytet, njëra e ndodhur në vitin 2018 dhe tjetra në 2019-ën. Burime zyrtare pranë Policisë së Shtetit sqaruan se mbrëmjen e së dielës janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.642Z

Nishani e Basha urojnë Ramazanin. RTV Ora News, emision për besimtarët myslimanë

Sot të gjithë besimtarët muslimanë kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Presidenti Nishani ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Në një mesazh drejtuar besimtarëve, kreu i shtetit thekson se Ramazani ësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama