Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Total: 1660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.541Z

Muaji i Ramazanit, Muça uron besimtarët

Ditën e mërkurë nis muaji i Shenjtë i Ramazanit. Ky muaj është më i rëndësishmi në kalendarin Islam dhe për të gjithë myslimanët. Për këtë arsye, kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Seli Muça, duke uruar nisjen e këtij muaji, është shprehur "muaji i Ramazanit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.342Z

Muaji i Ramazanit, Selim Muça uron besimtarët

TIRANE- Kryetari i Komunitetit Musliman, Selim Muça ka uruar gjithe besimtaret me rastin e muajit të madhënueshëm të Ramazanit, që nis të hënën në 1 Gusht. Permes nje deklarate per mediat, ai uroi besimtarët per agjerim te lehte e te begate dhe uroi qe muaji i Shenjtë i Ramazanit, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.464Z

Nesër nis muajii Ramazanit, Mucauron besimtarët

TIRANË- Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit, i cili konsiderohet nga komuniteti mysliman si muaji i mirësisë dhe dashurisë. Duke uruar besimtarët mysliman si brenda dhe jashtë vendit për një agjerim sa më të lehtë, Kryetari i Komunitetit Mysliman shqiptar, Haxhi Selim Muça, u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Agjerimi i Ramazanit, detyrim Islam

Nje tjeter sondazh i pranishem javen e kaluar ne gazeten "Koha Jone" online, ishte ai per Muajin e Madherueshem te Ramazanit. Pyetja qe iu be lexuesve, ishte "Muaji i Ramazanit ka nisur, ju si e konsideroni agjerimin? Nder nje mije e shtate votues qe moren pjese ne sondazh, 479 prej tyre e vleresuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.918Z

FOTOT/ Tirana zbukurohet për muajin e Ramazanit

Besimtarët mysliman kanë nisur sot muajin Ramazanit gjatë të cilit ata do të dëshmojnë sakrificën nëpërmjet agjërimit. Ramazani është ndjerë jo vetëm në institucionet e besimit dhe familjet myslimane por edhe në rrugët e kryeqytetit.  Bashkia e Tiranës ishte kujdesur sot që s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.259Z

Muaji i Ramazanit, Bruçaj uron besimtarët myslimanë

Nga nesër nis muaji i Ramazanit. Kështu Skënder Bruçaj, Kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë. Sipas tij me agjërimin e Ramazanit shprehet më së miri besimi, sinqeriteti, humanizmi, uniteti, bujaria; virtyte këto të cilat duhet të stol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.230Z

Agjërimi i Ramazanit fillon më 6 qershor 2016

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e hënë më 06 qershor 2016. Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama