Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Total: 1660
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.918Z

FOTOT/ Tirana zbukurohet për muajin e Ramazanit

Besimtarët mysliman kanë nisur sot muajin Ramazanit gjatë të cilit ata do të dëshmojnë sakrificën nëpërmjet agjërimit. Ramazani është ndjerë jo vetëm në institucionet e besimit dhe familjet myslimane por edhe në rrugët e kryeqytetit.  Bashkia e Tiranës ishte kujdesur sot që s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.259Z

Muaji i Ramazanit, Bruçaj uron besimtarët myslimanë

Nga nesër nis muaji i Ramazanit. Kështu Skënder Bruçaj, Kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë. Sipas tij me agjërimin e Ramazanit shprehet më së miri besimi, sinqeriteti, humanizmi, uniteti, bujaria; virtyte këto të cilat duhet të stol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.230Z

Agjërimi i Ramazanit fillon më 6 qershor 2016

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e hënë më 06 qershor 2016. Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.714Z

Nis muaji i Shenjte i Ramazanit

brbrNe te gjithe globin me shume se 1 miliarde myslimane fillojne muajin e Shenjte te Ramazanit Lideret fetare nga e gjithe bota kane bere thirrje per nje muaj paqe e solidariteti Sipas kalendarit mysliman muaji i Ramazanit fillon me 28 qershor dhe dita e pare e Fiter Bajramit eshte me 28 korrikbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.645Z

Muaji Ramazanit, Medreseja iftar për besimtarët

Medresea e Tiranës në bashkëpunim me Komunitetin musliman shqiptarë, në ditën e 19-të të muajit të madhërishëm të Ramazanit, shtroi Iftarë, ku ishin të ftuar besimtarë myslimanë. Përgjatë Iftarit, përsh&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.653Z

Nis muaji i shenjtë i Ramazanit

TIRANE-Nis Muaji i shenjtë i Ramazanit. Ministria e Shëndetësisëi ka publikuar në faqën zyrtare në Web, disa këshilla dietike lidhur me muajin e Ramazanit. Më shumë se 1 miliarde myslimanë në të gjithë botën nisin sot muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.592Z

Myslimanët fillojnë muajin e shenjtë të Ramazanit

Myslimanët nga e gjithë bota, kanë festuar nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.Nisja e festimeve varion në komunitetet dhe vendet myslimane nga shfaqja e hënës së plotë.Dita e parë e agjërmit ka nisur të hënën në Indonezi, vendi me përqindjen më të lartë të besimtarëve m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama